Новини » Політика 29 січня, 2019, 13:30
Рейтинг підтримки Порошенка продовжує рости, він вже точно проходить до другого туру, – експерт
Президент України Петро Порошенко
Президент України Петро Порошенко

Підтримка чинного Президента України Петра Порошенка зростає, і вже можна констатувати, що він гарантовано виходить до другого туру президентських перегонів.

Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив блогер і політичний експерт Володимир Макаровський.

«Чим ближче дата виборів, тим напруженіша боротьба кандидатів і все чіткіше вимальовуються лідери цієї гонки. Причому, серед фаворитів все впевненіше зміцнюється чинний Президент, хоча ще восени картина була іншою. Однак уже в грудні 2018 року опитування показали значне «зростання» Петра Порошенка – 13,8%. У той час, як рейтинг Юлії Тимошенко залишався стабільним – 16,1%. А Володимир Зеленський, навпаки, пішов на зниження – 8,8%. Ці дані представили Фонд «Демократичні ініціативи» ім. Кучеріва та Центр Разумкова», – написав Володимир Макаровський.

На його думку, це не не випадковість, і вже можна говорити про тенденції. Так, за даними соцопитування, проведеного Центром ім. Драгоманова, підтримка Порошенка практично зрівнялася з рейтингом його основного опонента: 17,1% проти 17,4% у Тимошенко.

«Це менше статистичної похибки! Відставання ж від лідерів у Зеленського, навпаки, значно зросла, склавши понад 7%. Пояснити зростання підтримки серед виборців чинного президента можна його останніми досягненнями в справах церковних. Отримання Томосу про автокефалію ПЦУ позначилося на рейтингу Порошенко, безумовно, позитивно. Це рішення, дійсно, підтримує більшість українців, люди розуміють, що воно є, без перебільшення, історичним», – наголосив блогер.

Водночас, додав він, штабу Тимошенко складно протиставити власні досягнення, тому вона опинилася в «наздоганяючому» положенні, повторюючи гасла Порошенка на свій лад. Утім, ця технологія не довела своєї ефективності.

«Таким чином, можна констатувати, що до другого туру виборів президента гарантовано виходять Петро Порошенко і Юлія Тимошенко. Причому поки складно сказати, хто з них до моменту голосування буде вище в рейтингах. Виходячи з тенденції, підтримка Порошенка, за подальшої активізації його передвиборної кампанії, продовжить своє зростання. У той час як Тимошенко, без використання її штабом нових політтехнологій, швидше за все залишиться на поточному рейтинговому рівні», – резюмував експерт.

Нагадаємо, за даними соцопитування Центру ім. Драгоманова, яке проводили з 10 по 17 січня, беззаперечними лідерами першого туру президентських виборів стали голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко та чинний Президент України Петро Порошенко. Їхні рейтинги практично порівнялися – 17,4 та 17,1% серед тих, хто планує взяти участь у волевиявленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 20:28 :12