Новини » Регіони 29 січня, 2019, 12:51
Прокуратура оскаржує у суді скандальне рішення луцької влади

Луцька місцева прокуратура звернулася до суду з позовом до луцької мерії. Прокурори вимагають визнати протиправними та скасувати рішення виконкому, якими визначено розмір плати за харчування у дошкільних навчальних закладах в залежності від місця проживання сім’ї дитини.

Про це IA ZIK повідомили у прес-службі прокуратури області.

Прокурори з’ясували: рішеннями виконавчого комітету встановлено, що батьки та особи, які їх заміняють, вносять плату за харчування дітей у закладі дошкільної освіти у розмірі 60% від вартості харчування на день. При цьому, для дітей закладів дошкільної освіти з сімей, які належать до інших територіальних громад, батьківська плата встановлена у розмірі 100 % від вартості харчування на день.

Таким чином, розмір плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти для жителів Луцька становить в залежності від вікової групи від 15 грн до 24 грн в день, а для жителів інших територіальних громад від 25 грн до 40 грн в день.

Окрім того, за дітей пільгових категорій із інших територіальних громад, які згідно чинного законодавства звільняються від плати за харчування або сплачують її у меншому розмірі, батьки повинні будуть сплачувати за харчування у встановленому рішеннями розмірі і встановлених умовах, що теж є порушенням прав дітей,

Ці положення рішень виконавчого комітету Луцької міської ради прийняті з порушенням норм Конституції України та законів, позаяк ними визначено місячну плату за харчування дітей у закладах дошкільної освіти в залежності від місця проживання, що є проявом дискримінації за територіальною ознакою.

Тож у суді прокурори вимагатимуть визнання таких положень рішень виконавчого комітету міськради протиправними та їхнього скасування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 06:19 :50