live
Новини » Суспільство

Правоохоронці знайшли банду українських хакерів, яка торгувала даними зі зламаних серверів

Співробітники Генпрокуратури України і Нацполіціі взяли участь у виявленні і ліквідації групи зловмисників, які організували хакерську платформу xDedic з продажу даних зі зламаних серверів в Darknet.

Про це на брифінгу повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін, йдеться на сайті Генпрокуратури.

Розслідування тривало майже рік, українські правоохоронці діяли в складі міжнародної слідчої групи разом з Федеральною поліцією королівства Бельгії, Німеччини, ФБР США, Європолом та Євроюстом та встановили групу осіб, в тому числі громадян України, які незаконним шляхом отримували доступ до десяткам тисяч персональних комп’ютерів і комп’ютерних мереж державних інституцій, бізнес-структур та окремих осіб.

Ці дані в подальшому за допомогою платформи xDedic реалізовувалися клієнтам для подальшого використання в ряді правопорушень. Нацполіція провела 14 обшуків із залученням спецпідрозділу «КОРД».

Під час обшуків було вилучено комп’ютерне обладнання, сервери і мобільні пристрої зловмисників. Слідство триває. Зі свого боку США заблокувало доменні імена, необхідні для функціонування xDedic, і зупинило роботу їх баз даних.

«Співробітники Нацполіціі України встановили всіх учасників групи зловмисників з України, місця їх перебування і розміщення техніки. Так, до складу групи входили четверо українців молодого віку – все до 35 років «, – заявив глава Нацполіціі Сергій Князєв.

Українські хакери займалися масовим втручанням в роботу віддалених серверів, які належали як державам, так і приватним компаніям. Шляхом перебору паролів і логінів віддаленого доступу, зловмисники отримували повний контроль над комп’ютерами. «Зловмисники встигли продати близько 70 тис.

Логінів і паролів віддаленого доступу з понад 170 країн світу. Найбільше постраждали Бельгія і США. У магазині користувачі могли самі купувати і продавати зламані доступи до серверів, вартість кожного сервера становила від кількох доларів до 10 тис. Доларів в залежності від обсягів інформації і кому вона потрібна», – підкреслив Князєв.

Він зазначив, що тільки на території США орієнтовний збиток, заподіяний хакерської угрупованням, перевищив 70 млн доларів.Loading...
Loading...
Loading...