Новини » Політика 29 січня, 2019, 15:34
Порошенко: Єдиний шанс зберегти державу – стати європейською державою щасливих людей
ZIK
ZIK

У всесвітньому індексі щастя Україна опинилась за межами першої сотні країн світу. Втім, соціологія показує, що дві третини українців почуваються щасливими людьми. Парадокс у тому, що на рівні індивіду більшість українців почувають себе щасливими людьми, а от спільно ми нещасні.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», який транслював телеканал ZIK.

Він зауважив, що сьогодні насамперед потрібно пояснити юному поколінню, куди рухається наша держава. Мовляв, потрібна відверта і чесна розмова про ситуацію, що склалася.

«Необхідно представити стратегію розвитку країни на наступні роки і десятиліття. Потрібно представити візію держави, місію, яку ми маємо здійснити, далекосяжні цілі та способи їх реалізації. Події останніх років показали, що у нас існує єдиний шлях зберегти нашу незалежність – ми маємо стати великою європейською державою щасливих людей», – наголосив Гарант.

Президент підкреслив, що така мета може видатися надто амбітною, оскільки держава ще надто слабка, як і економіка, що тільки відновила своє зростання після затяжної кризи, пов'язаної з війною.

 «Тому кількість бідних людей все ще надто велика. Знаю, що мільйони українців з тривогою думають про сьогодення і не впевнені у завтрашньому дні. Свідомий, що пенсіонери найперше переймаються тим, як вижити, бо криза найсильніше вдарила саме по них. Знекровлена держава не мала достатньо ресурсу, щоб належно їх захистити», – пояснив Петро Порошенко.

Він також сказав, що йому добре відомі настрої молодих людей, які їдуть на навчання чи на роботу закордон.

«Не за чутками знаю про проблеми і низький рівень доходів вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери. Я багато їжджу по країні, спілкуюсь з людьми і чую чимало жорсткої критики і сприймаю її. Прикро, що у всесвітньому індексі щастя, що відображає добробут людей, Україну розмістили на дуже низькому місці – за межами першої сотні», – розповідає глава держави.

Втім, підкреслив він, аналітики критикують цей індекс за відсутність твердих критеріїв багатьох його складових, за надмірну суб'єктивність тощо.

«Але, здається, ми дійсно про себе думаємо, буцімто ми є однією з найбільш нещасних націй світу. Водночас українські соціологи влітку 2018 року констатували, що дві третини українців називали себе щасливими людьми. Ця цифра на 10% більша, ніж рік тому», – зазначив Президент.

Він зауважив парадокс в тому, що на рівні індивіду більшість українців почувають себе щасливими людьми, а от спільно ми нещасні.

«Змінити такий стан – це стратегічне завдання усіх гілок влади, інтелектуальної еліти країни, громадянського суспільства», – наголосив Петро Порошенко.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив про свою участь у президентських виборах в березні 2019 року. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 05:55 :17