Новини » Політика 29 січня, 2019, 15:30
Порошенко розкритикував «канцлерську» ідею Тимошенко
ZIK
ZIK

Політики-популісти наражують Україну на серйозну небезпеку своїми безглуздими експериментами – прямо пропонують повернення до авторитаризму, або ж камуфлюють в екзотичний проект «парламентської республіки канцлерського типу».

Про це Президент Петро Порошенко заявив під час форумe «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», який транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: ніхто не сумнівається, що Росія прагне реваншу, як і те, що намагатиметься втрутитись у наш виборчий процес, аби насадити тут прокремлівську владу, «забезпечити таку конфігурацію влади, яка заблокує процес європейської та євроатлантичної інтеграції», підкреслив Глава держави.

Окрім того, він зазначив: на серйозну небезпеку Україну наражають і популісти. Якщо ж їх не зупинити і допустити до влади, усі випробування, пережиті протягом останніх років, внаслідок війни та економічної агресії зі сторони Росії, виявлять марними.

«Своїми безглуздими експериментами популісти штовхають країну до нових політичних та економічних потрясінь. То що, ми хочемо наздогнати наших успішних західних сусідів, чи навпаки – скотитися до рівня Венесуели? Саме другий шлях – не до Брюсселя, а до Каракаса пропонує нам велика кількість кандидатів», – переконаний Порошенко.

Він зазначив: не так давно «хтось із опозиціонерів» заявляв, ніби бути популістом означає служити людям.

«Ні, це означає брехати людям, дурити та прирікати їх на злидні і страждання. Мадуро це наочно довів у Венесуелі. Деякі ж політикани хочуть поекспериментувати в Україні. Окремі кандидати пропонують повернення до авторитаризму, хтось говорить про це прямо. Хтось свою мрію про одноосібну владу камуфлює в екзотичний проект так званої парламентської республіки канцлерського типу із необмеженими повноваженнями канцлера та, по суті, однопартійним парламентом. До речі, цей небезпечний проект є абсолютно неконституційним – спосіб ухвалення нової конституції, в обхід Верховної ради», – підкреслив Президент.

За його словами, у заявленій концепції «чомусь» зникло НАБУ та інші антикорупційні органи. Натомість боротьба з корупцією залишається стратегічним пріоритетом України. Про це свідчить те, що Вищий антикорупційний суд запрацює вже цього року.

Як повідомлялось раніше, Петро Порошенко заявив, що подаватиме свою кандидатуру на президентських виборах у березні 2019 року.

Читайте також: Тимошенко так і не змогла відповісти на незручне питання ведучого CNN

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 20:01 :20