Новини » Суспільство

Побачили світ «Скельця кольорові» Андрія Содомори: поезія для дітей і дорослих

Фото: ZIK

Цьогоріч у видавництві «Апріорі» народилася на світ чудова збірка поезій «Скельця розмальовані» відомого перекладача, поета, прозаїка Андрія Содомори. За словами автора, «це поезія «для читання в родинному колі», отже, для дітей і дорослих – водночас; головне, щоб із кожного вірша було що взяти і школяреві – й дорослому: чи то свіже слово, чи настрій, чи образ, чи думку, чи вловити ремінісценцію з когось із сучасних чи давніх авторів». Дизайн та ілюстрації до книги створила художниця Леся Квик.

Ці вірші, здавалося б, дитячі, проте у дорослого вони викликають ще більше блаженства і радості. Можливо, тому, що Андрій Содомора зумів так глибоко, образно і водночас просто розповідати про звичайні, буденні і небуденні речі так, як може це робити лише Андрій Содомора.

Краса

А й справді – що таке краса?..
Річ не така уже й проста:
Усюди всяк її шукає,
А що воно таке – не знає.
Он хмарка в небі пропливає:
Без неї небо, хоч глибоке, –
Якесь плитке та одиноке…
Може, в хмаринці тій краса є?..
Листок он з дерева летить –
У сяйві зблиснув вечоровім…
Може, краса – у тім листкові?
Може, краса – це часу мить?..
Чому ж тій миті не радієм?
Це ж крапля – нашого життя,
І їй не буде вороття,
Красі тій, миті: «Carpe diem!».

«У цій книжці світ живої природи сусідує з містом – з нашим Львовом, де так уже багато віртуального. Але ті два світи, дарма, що вони такі неоднакові, звучать у єдиному, ліричному камертоні, що фіксує різні стани душі. У кожній окремій поезії цей стан вирізняється своєю мелодикою, своєю барвою. Сподіваюся, що ті барви, «скельця розмальовані», увиразнені талановитим пензлем Лесі Квик, торкнуться серця читача, і це буде для нас великою радістю, адже поділитися радістю – така вже «арифметика» – це помножити її», – написав у передмові Андрій Содомора.

Фото: ZIK
Фото: ZIK
Loading...