Новини » Політика 29 січня, 2019, 16:08
Петро Порошенко назвав 5 пріоритетних галузей української економіки
ZIK
ZIK

Україні необхідно зробити акцент на тих секторах економіки, де вона може вийти на лідерські позиції. Серед таких агропромисловий комплекс, ІТ-галузь, машинобудування, туризм і логістика.

Про це Президент України Петро Порошенко заявив під час форуму «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», який транслював телеканал ZIK.

Він наголосив, що відповідальна економічна стратегія диктує Україні чітко визначити пріоритети і зробити акцент на тих секторах економіки, де ми можемо вийти на лідерські позиції.

«Вони стануть точками прориву, що підштовхнуть нас вперед. Вони принесуть кошти, щоб забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей. До таких секторів я відношу агропромисловий комплекс, ІТ-галузь, машинобудування, туризм і логістику», – розповів Гарант.

Він підкреслив, що населення світу щорічно зростає на 80-85 мільйонів осіб. Відтак, за наявними прогнозами, до 2024 року населення світу перевищить 8 мільярдів осіб.

«Всі хочуть їсти. Очевидно, тут величезна ніша для України як для глобального аграрного лідера. За останні 5 років ми вже вийшли на перші місця у багатьох видах сільськогосподарської продукції. Але ми маємо зрозуміти, що справжнє лідерство можливе лише, коли експорт переробленої продукції буде значно перевищувати експорт сировини», – підкреслив Петро Порошенко.

Він також зазначив, що ІТ-сектор вже сьогодні забезпечує майже 4% ВВП України. При цьому даючи роботу близько 150 тисячам українців.

«Очікується, що у найближчі два роки ця цифра зросте до 200 тисяч. Вкрай важливо те, що йдеться про робочі місця з високим рівнем доходу. Саме ІТ-сектор може допомогти Україні збільшити частку середнього креативного класу, що важливо для стабільності та стійкості економіки і країни загалом», – запевняє Президент.

Втім він переконаний, що для того аби стати лідером в ІТ-галузі, мало надавати послуги, мало сидіти на аутсорсингу, потрібно переходити до реального внеску у вітчизняну економіку.

«Завдяки цьому в Україну прийде так звана четверта промислова революція. В індустрії ми повинні зробити ставку на високотехнологічні галузі  з високою доданою вартістю. Традиційно в Україні сильними були і авіабудування, і космічна галузь, суднобудування, військово-промисловий комплекс. І кожне робоче місце в цих галузях забезпечує мінімум 10-15 місць у суміжних галузях», – зауважив Верховний головнокомандувач.

Крім того глава держави зауважив, що перетворення України у транспортно-логістичний хаб Європи потребує модернізації транспортної інфраструктури.

«Україна вже увійшла до 20 країн за кількістю нових авіаційних ліній. Децентралізація дає можливість приводити до ладу мережу доріг в регіонах і громадах. Будівництво доріг стало символом останніх 5 років. Це в час війни», – наголосив Петро Порошенко.

Він так само розповів, що покращення ситуації з дорогами вже вплинуло на туристичну галузь. Мовляв, дуже важливо, що Україна має таку кількість привабливих маршрутів – море, гори та велика кількість історичних пам'яток.

«Світ лише зараз відкриває для себе Україну. Вже точно ніхто не плутає нас з жодною іншою країною. Це також досягнення останніх 5 років. Але ми можемо увійти до десятки найпопулярніших культурно-туристичних напрямків Європи. Туризм – це колосальний ринок для малого та середнього бізнесу», – зауважив глава держави.

Він переконаний, що перелічені п'ять пріоритетів дадуть потужний поштовх для розвитку української економіки.

«Під них можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їхня реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць з гідною оплатою і точно знизить рівень робочої еміграції українців. Ба більше, поверне українців додому», – запевнив Президент.

Нагадаємо, Петро Порошенко заявив про свою участь у президентських виборах в березні 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-24 02:08 :31