Новини » Економіка 29 січня, 2019, 17:29
Лікарні, які надаватимуть неякісні послуги, не отримуватимуть кошти, – МОЗ
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) не виплачуватиме кошти медичним закладам, у яких неякісно надаватимуть допомогу пацієнтам.

Про це заявив речник МОЗ Олександр Ябчанка, під час всеукраїнського форуму в Києві «Освітня і медична реформи: виклики у 2019 році», передає «Укрінформ».

НСЗУ має конкретні вимоги щодо якості медичних послуг. Якщо медичний заклад працює неякісно, то НСЗУ не купуватиме у нього послуги. В іншому закладі купуватиме. Органи місцевого самоврядування мають чіткі, зрозумілі вимоги щодо якості роботи медичного закладу, зокрема, що має бути у лікарні, без чого не можна надати медичну послугу. Секрет успіху трансформації охорони здоров’я у тому, щоб кожен виконав частину своєї роботи, зокрема, медики та органи місцевого самоврядування», – сказав Ябчанка.

Нагадаємо, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила у грудні 2018 року медзакладам близько 923 млн грн, завдяки цьому медики почали отримувати значно вищі заробітні плати.

Довідка IA ZIK.

Національна служба здоровя України (НСЗУ) – фінансовий партнер медичних закладів. Вона замовляє та оплачує медичні послуги та лікарські засоби за програмою медичних гарантій. У 2018 році відбувся перехід на нову систему фінансування закладів первинки, а в 2019 році – амбулаторна та стаціонарна спеціалізована допомога. Реімбурсація теж буде іти через НСЗУ. Тобто, будуть укладатися договори з аптеками, там люди отримуватимуть ліки за безоплатними рецептами, а НСЗУ платитиме за це аптекам. Діяльність НСЗУ координується урядом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:50 :24