Новини » Політика 29 січня, 2019, 19:20
Гримчак вважає, що новий мирний план може стати інструментом реалізації Мінських угод
ZIK
ZIK

Новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі можна розглядати як інструмент реалізації Мінських домовленостей.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак.

Заступник міністра, коментуючи заяву спецпредставника голови ОБСЄ в Україні Мартіна Сайдіка щодо нового плану мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, зауважив, що наразі щодо цього питання немає жодних офіційних документів, а лише інтерв’ю пана Сайдіка.

«Сьогодні з того, що я бачу, я готовий розглядати цей план як інструмент реалізації Мінських домовленостей. Фактично в 2015 році Президент Порошенко запропонував введення миротворчої місії на території ОРДЛО. Наше міністерство займалося розробкою цього. І ми, і наші союзники погодилися, що найбільше підходить варіант Східної Славонії, де була введена міжнародна або перехідна тимчасова адміністрація. Вона мала три складових – військову, поліцейську та цивільну. Військові вийшли на кордон, поліцейські забезпечили правопорядок, цивільна адміністрація забезпечила життєдіяльність територій», – зазначив Юрій Гримчак.

З його слів, розроблену концепцію активно обговорювали, і були кроки як назустріч, так і проти. Втілити її завадив початок виборчої кампанії, додав Юрій Гримчак.

«На сьогодні ідея пана Путіна «Будь-хто, окрім Порошенка» практично зупинила реалізацію цього проекту. Росіяни мали надію, що влада в країні зміниться. Сьогодні цей план можна розглядати як варіант, інструментарій у вирішенні Мінських домовленостей», – зазначив Юрій Гримчак.

Нагадаємо, як заявив спеціальний представник діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік, новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості, мають затвердити країни «Нормандської четвірки» – Україна, РФ, Франція та Німеччина. Окрім спільної місії ООН та ОБСЄ (з військовим та поліцейськими компонентами і міжнародною адміністрацією в ОРДЛО), концепт також передбачає організоване Євросоюзом агентство з відбудови Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 15:56 :21