Новини » Політика 28 січня, 2019, 9:03
У цей день 27 років тому Рада прийняла постанову про Державний прапор України
Фото: EPA/ALEXEY FURMAN/Архівне фото
Фото: EPA/ALEXEY FURMAN/Архівне фото

28 січня 1992 року на сесії Верховної Ради України прийняли постанову про Державний прапор України. Ним став синьо-жовтий стяг.

Державний прапор – один з трьох офіційних державних символів, що уособлюють суверенітет держави.

У постанові було прийнято: «Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».

Значення синього та жовтого кольорів на прапорі традиційно означають поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку.

Сучасний синьо-жовтий прапор був вперше публічно зафіксований 25 червня 1848 року у Львові, який українці Королівства Галичини та Володимирії вивісили над Львівською ратушею як національний прапор. Саме після цього випадку синьо-жовтий стяг набував все більшої популярності в українців, а після революції 1905 року його почали використовувати і в Наддніпрянщині.

У 1917-1921 роках, під час української революції, цей стяг був державним прапором Української Народної Республіки й Української Держави.

У 1938-1939 роках синьо-жовтий стяг був прапором Карпатської України, у 1941 році – Української Держави.

За радянських часів синьо-жовтий стяг використовувався підпільно, за нього в СРСР карали ув’язненням на два роки.

18 вересня 1991 року Президія Верховної Ради України своєю Постановою «Про прапор України» фактично надала синьо-жовтому стягу статус офіційного прапора країни.

28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження державним прапором України Національного прапора».

У серпні 2004 року Президент України Леонід Кучма видав указ «Про День Державного Прапора України», який відзначається щорічно 23 серпня.

Відповідальність за наругу над державними символами України передбачено у статті 338 Кримінального кодексу України: «Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850гр.), або арештом на строк до шести місяців чи позбавленням волі на строк до трьох років».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:31 :55