Новини » Політика

Ставнійчук хоче змінити форму правління в Україні

ZIK

Зараз в Україні потрібна така форма правління, щоб мати взаємодію і єдність влади. Надалі для України є прийнятною парламентська форма правління.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявила колишній член Венеціанської комісії від України (2009-2013) Марина Ставнійчук.

За словами пані Ставнійчук, Україна за роки своєї незалежності мала різні форми державного устрою. Спочатку була парламентська республіка, потім президентсько-парламентська, парламентсько-президентська, потім знову президентсько-парламентська, зараз парламентсько-президентська. Однак виходячи з цього, на її думку, це не є вирішальним.

«Якщо українські політики, еліта й люди, які претендують на довіру, не навчаться працювати згідно з Конституцією і законами України, яку б форму правління не мала держава, вона не спрацює в Україні», – зазначила Ставнійчук.

За її словами, найперше треба вимагати від української еліти суворого дотримання Конституції України.

«Моя суб’єктивна думка полягає в тому, що на теперішньому етапі, коли в країні потрібно навести порядок, потрібна така форма правління, щоб мати відповідну взаємодію і єдність влади. Надалі для України є прийнятною парламентська форма правління», – переконана гостя програми.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко заявив, що він переконаний, що РФ робитиме спроби втручання у вибори, які проходитимуть в Україні 2019-го року.

Loading...