Новини » Події 28 січня, 2019, 18:24
Снєгирьов спрогнозував сценарій для ОРДЛО

На Донбасі найімовірніше буде карабахський сценарій – «замороження» конфлікту на роки, і Росія у будь-який момент зможе посилювати свою військову присутність через активізацію військового протистояння чи елемент наступу на певних ділянках фронту.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Гість програми переконаний, що реінтеграція Донбасу шляхом вільного волевиявлення неможлива, оскільки за п’ять років російська пропаганда на сході, де і до війни не було проукраїнських настроїв, зробила свою справу.

Дмитро Снєгирьов продовжив, що нині й українська сторона, й міжнародні партнери говорять про так званий хорватський сценарій розвитку подій на Донбасі.

«А це – перемовини між сторонами конфлікту, тобто безпосередньо між Києвом, Луганськом і Донецьком… Це дуже небезпечний варіант розвитку подій. Це московський сценарій – посадити за один стіл офіційний Київ і невизнані «республіки», – заявив експерт.

Співголова громадської ініціативи «Права справа» зазначив, що третій сценарій – так званий придністровський.

«Скоріш за все, буде карабахський сценарій – «замороження» на роки, і Росія у будь-який момент буде активізувати свою військову присутність через активізацію військового протистояння чи елемент наступу на певних ділянках фронту», – припустив Дмитро Снєгирьов.

Експерт вважає, що ситуація на Донбасі – це «заморожений» конфлікт, і, незалежно від того, хто стане наступним Президентом України, в найближче десятиліття вона не зміниться.

«Росія не піде на жоден із тих сценаріїв. Їй потрібен елемент дестабілізації всередині самої України», – сказав Дмитро Снєгирьов і наголосив, що Україні потрібна чітка «дорожня карта» щодо Донбасу.

Нагадаємо, як повідомив під час «Українського сніданку» в Давосі Президент України Петро Порошенко, Генеральна асамблея ООН 20 лютого проведе дискусію з приводу ситуації на окупованих Росією територіях Донбасу й Криму.

Раніше Президент України Петро Порошенко обговорив із канцлером Німеччини Ангелою Меркель розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

Як заявляв командувач Об'єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв, розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі на умовах, які пропонує українська сторона, сприятиме припиненню кровопролиття та завершенню конфлікту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 20:35 :14