Новини » Політика

Російська пропаганда: експерти пояснили, як дискредитуватимуть Україну під час виборів

ZIK

Тим, як відверто брешуть зі студій російських телеканалів, в Україні вже нікого не здивуєш. Експерти порахували: нашій країні пропагандистські канали присвячують 60% свого часу. І кожна його хвилина – це розповіді про жахіття нашого існування.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Останнім часом додалася ще й тема виборів. Зокрема надумані рейтинги кандидатів та надзвичайні історії з життя українських політиків. І хоча все це – брехня, виборчому процесові ці новини таки можуть зашкодити.

«Ми бачимо загрози у кількох ключових напрямах. Перше – можливість інформаційного впливу, яка зараз має місце. Друге – кібер-провокації, фінансова підтримка, технології силового характеру», – розповідає голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Найбільше обливають брудом на російських телеканалах чинного президента, кажуть експерти. І додають: нині головне завдання Кремля – зірвати березневі вибори.

«Росія буде активно тестувати та випробовувати електоральну зброю. Це буде здійснено надзвичайно активно, РФ вже має досвід», – наголосив політолог Євген Магда.

Політолог розповідає: додати екранного негативу українцям для Росії не клопіт. Адже чи не кожна друга українська родина має доступ до супутникового телебачення. А там російську пропаганду транслюють без упину.

«Саме телебачення буде ключовим гравцем на цих виборах. Саме через телебачення будуть доноситися ключові сигнали, ключові «меседжі» для мільйонів українських виборців», – переконаний Євген Магда.

Жару до вогню також додають українські ЗМІ та закордонні видання з чіткою проросійською позицією, зазначає політолог Олеся Яхно.

«Росія працює також на західних майданчиках. Загалом це працює. Мета Росії – в дискредитації України по різних площинах, це намагання створити в українців настрої розгубленості, недовіри усіх», – пояснила експерт.

У Міністерстві інформації кажуть: роблять усе можливе, аби український ефір став чистішим. Водночас закликають самих українців бути уважнішими у виборі ресурсу, з якого ви отримуєте новини.

«Головне усвідомити те, що кожен виборець повинен взяти на себе відповідальність за сприйняття інформації так само, як він бере на себе відповідальність за те, щоб поставити галочку. Тобто треба розуміти, що ніхто вас не врятує від того, що вами будуть маніпулювати», – підкреслив заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін.

Правдивість інформації перевірити можна через Інтернет. Ще в 2014-му, після окупації Криму, українські журналісти та волонтери створили сайт «Стопфейк». За майже 5 років його існування ресурс викрив майже 4 тисячі брехливих новин, опублікованих у російських ЗМІ щодо України.

Нагадаємо, російська пропагандистка Ольга Скабєєва намагалась спровокувати конфлікт з українською делегацією у ПАРЄ.

Владислав Круглов, «Перші про головне»

Loading...