Новини » Економіка

Німеччина пообіцяла відмовитися від вугілля до 2038 року

Фото: pixabay.com

Німеччина пішла на безпрецедентний крок та пообіцяла відмовитися від використання вугілля до 2038 року.

Німеччина отримує більше третини електроенергії від спалювання вугілля, створюючи великі обсяги парникових газів, які сприяють глобальному потепленню, – інформує видання Independent.

Комісія, що складається з 28 членів та представляє гірничі регіони, комунальні підприємства, вчених та природоохоронні організації, пропонує переглянути ці плани у 2032 році та, можливо, скоротити термін відмови вугілля до 2035 року.

План передбачає федеральне фінансування постраждалих регіонів, спрямовану на допомогу подолання економічних наслідків цього кроку, а також на захист промисловості та споживачів від підвищення цін на електроенергію. Перехід також потребуватиме великого капітального ремонту та модернізації енергосистеми країни, зазначили члени комісії.

План передбачає, що вугільні заводи Німеччини будуть поступово припиняти свою роботу та зменшувати викиди парникових газів. У даний час вугільні заводи Німеччини виробляють найбільшу кількість вуглекислого газу у Європі.

Наразі не відомо, які заводи мають бути закриті першими, повідомило німецьке інформагентство DPA, додавши, що це рішення залишається за урядом.

Комісія пропонує уряду у найближчі 10 років створити до 5000 нових робочих місць у постраждалих регіонах. Ці регіони, а саме землі Північна Рейн-Вестфалія, Бранденбург, Саксонія-Ангальт і Саксонія, також повинні отримати федеральні субсидії на загальну суму 40 млрд євро протягом наступних 20 років.

Скорочення вугілля доведеться компенсувати збільшенням кількості відновлюваних джерел енергії та – принаймні тимчасовим – спалюванням більшої кількості природного газу, який викидає приблизно половину кількості парникових газів, ніж вугілля.

Це рішення все ще потребує схвалення уряду.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

 Loading...