Новини » Регіони 28 січня, 2019, 10:25
На Закарпатті відкрили сателітний гемодіалізний центр
На Закарпатті відкрили сателітний  гемодіалізний центр
На Закарпатті відкрили сателітний гемодіалізний центр

Cателітний гемодіалізний центр відкрили в місті Іршава. Його облаштували на одному з поверхів Іршавської райлікарні у відремонтованих приміщеннях, які відповідають усім стандартам енергозбереження.

Медики, що опікуються хворими на ниркову недостатність, пройшли необхідне навчання і готові працювати на новому сучасному обладнанні.

«Це вже дев’ятий подібний центр, що надаватиме послуги гемодіалізу населенню Закарпаття. І такої розгалуженої мережі сателітних гемодіалізних центрів не має жодна інша область в Україні, – наголосив  під час відкриття закладу голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. – І на цьому ми завершуємо програму відкриття гемодіалізних пунктів в області. Ті центри, що були відкриті у нас протягом останнього часу, не поступаються рівню закордонних медустанов, мають сучасне обладнання і використовують передові технології».

Наразі в області на лікуванні гемодіалізом перебувають 216 хворих, ще 18 – на перитонеальному діалізі. 11 пацієнтів, які отримують процедури гемодіалізу, – це жителі Іршавського району.

Новостворений центр оснащений трьома сучасними апаратами «штучної нирки» виробництва Японії та має можливість збільшення кількості апаратів до восьми, що дасть змогу проводити сеанси гемодіалізу для 48 хворих. Відсьогодні іршавським пацієнтам вже не потрібно буде їздити у сателітні центри сусідніх Свалявського, Хустського та Виноградівського районів для проходження життєво необхідних процедур.

На Закарпатті відкрили сателітний  гемодіалізний центр
На Закарпатті відкрили сателітний гемодіалізний центр

Як зазначив головний лікар Закарпатської обласної клінічної лікарні Юрій Яцина, – Закарпаття є своєрідним лідером у процесі розбудови мережі гемодіалізних центрів. А той, що відкрили в Іршаві, має найбільш передове оснащення в області.

У палатах нового сателіту обласного відділення нефрології та програмного гемодіалізу вже проходять процедури пацієнти – усі з Іршави та Іршавського району. За їхніми словами, відкриття Центру значно полегшило їхнє життя, зекономило час і нерви, які тричі на тиждень витрачалися на поїздки до сусідніх районів для проходження процедури гемодіалізу, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:23 :36