live

Капітан судна «Норд» зник із дому, – адвокат

Адвокат капітана риболовецького судна «Норд» Володимира Горбенко Максим Могильницький заявляє про зникнення свого підзахисного.

Про це повідомляє «Українська правда« із посиланням на його заяву у Facebook.

Могильницький заявив, що зв’язок з Горбенком зник 26 січня.

«За словами родичів, минулої суботи близько полудня Володимир зник із дому, і ніхто його відтоді не бачив. На зв’язок з рідними та адвокатами капітан не виходить», – пише адвокат.

Могильницький стверджує, що таким чином капітан «зникає не вперше».

«Так, у квітні 2018 р. капітана безпосередньо з борту судна «Норд», затриманого в Маріупольському порту, викрали співробітники Служби безпеки України. Тоді, правда, про його місцезнаходження адвокатам стало відомо вже п’ять годин по тому. Тому підстави для занепокоєння, як бачите, у нас дуже серйозні», – заявляє адвокат.

У той же час в прес-службі СБУ виданню повідомили в понеділок, що Горбенка не затримували.

Нагадаємо, 25 березня 2018 року корабель морської охорони українських прикордонників затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник «Норд» під прапором РФ. Судно зареєстроване в окупованому Росією Криму. 30 березня суд заарештував судно «Норд». 2 квітня капітану рибальського судна «Норд» Володимиру Горбенку оголосили підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею «порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї».

11 квітня капітану судна «Норд» Володимиру Горбенку повідомили про ще одну підозру за ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) ККУ, за якою передбачена відповідальність до 3 років позбавлення волі. Тоді суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання, але із забороною їздити в Крим. Пізніше Горбенку дозволили їздити до анексованого Криму. Судно «Норд» двічі невдало пробували продати.Loading...
Loading...
Loading...