Новини » Економіка

Фурса назвав три головні проблеми, які стримують інвестування в Україну

ZIK

Україна і досі не створила зручні умови для бізнесу. Тому інвестори зіштовхуються із багатьма проблемами, які стосуються, зокрема, корупції, несправедливого правосуддя і силовиків.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«В Україні є багато проблем для бізнесу. Сили, які стримують інвестиції: відсутність верховенства права і свавілля українських силовиків, а також дерегуляція», – перелічує експерт.

Обсяг іноземних інвестицій – критично малий для України, наголошує інвестиційний банкір.

«В нас недостатньо іноземних інвестицій. Тому ми не можемо відповісти на запит суспільства і платити високі пенсії, зарплати», – коментує Сергій Фурса.

Сергій Фурса вважає, що у 2019-му не слід очікувати великого припливу інвестицій, адже цей рік – виборчий.

«Не варто очікувати зрушень з точки зору привабливості України для інвестувань. Що цікаво, кілька тижнів тому Національний банк збирав внутрішніх інвесторів, фінансистів. Найбільші ризики, про які говорять банкіри, стосуються виборів. Адже влада може бути гіршою для інвестиційного клімату в Україні», – говорить інвестиційний банкір.

Також Сергій Фурса розповідає, якими мають бути перші кроки після виборів.

«Нам необхідно слідувати вимогам МВФ. В його програмі прописані пункти, які стосуються силовиків, ринку землі. Це ті речі, які навіть без зміни судової системи можуть зробити Україну привабливішою», – підкреслює експерт.

Сергій Фурса наголошує на тому, що усе ж найбільшою проблемою України є корупція. Саме через неї спотикається розвиток економіки.

«У нас досі не декомунізована економіка. Наприклад, маємо неринкові тарифи і відсутній ринок землі. Та корупція все одно залишається найбільшою проблемою, яка стримує інвесторів», – каже інвестиційний банкір.

Сергій Фурса переконаний, що розвиток ринку землі в Україні також стримує корупційна складова.

«Що стримує від впровадження ринку землі? Є непрозора державна земля – приблизно десять мільйонів гектарів. Для порівняння, такою є територія Болгарії. Цих десять мільйонів якось управляються. Ніхто не запитує, як саме. Ці шалені корупційні кошти йдуть в парламент, мовляв, не треба впроваджувати ринок, бо прийдуть китайці і все скуплять», – додає інвестиційний банкір.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що потенційний обсяг норвезьких інвестицій в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США, з яких близько 800 млн доларів США – це кошти у відновлювальну енергетику.

Loading...