Четверта промислова революція потребує четвертої соціальної революції
Наталія Землянська
голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців
<nbsp;>

Другий день засідання Жіночого Соцінтерну 26 січня розпочався з яскравого флешмобу, організованого Мігеліна Вeккіо (Miguelina Vecchio) – національний президент Жіночої трудової діяльнсті (AMT), представниця від Демократичної робітничої партії Бразилії, яка на всіх учасниць одягнула футболки з написом 50%, що означає вимогу рівного представництва жінок у владі та керівних органах.

Ізабель Альєнде (Isabel Allende) – перша жінка, яка очолила Чилійський Сенат, представляє Соціалістичну партію Чилі, донька екс-президента Сальвадора Альєнде, наголосила: «Навіть при існуючому законодавчому підґрунті щодо збільшення квоти представництва жінок у владі, за відсутністю санкційного механізму, реальність залишає бажати кращого. Не треба соромитись заявляти про свої права вголос».

Ізабель Альенде
Ізабель Альенде

Слід зазначити, що Федерація профспілок України (ФПУ) як найбільше профспілкове об’єднання приділяє належну увагу питанням гендерної рівності у суспільстві загалом і у профспілковому середовищі зокрема. Це стосується як сфери праці та зайнятості, так і сфери громадської діяльності, активізації участі жінок у житті суспільства.

Дійсно, в Україні ситуація дещо краща з представництвом та ставленням до жінок, ніж, наприклад, в ісламських країнах та Африці – делегатка з Нігерії (Ibbo Fourera Issoufou, Партії задля демократії та соціалізму в Нігерії) зазначила таке: «З відкриттям сесії парламенту, чоловіки проголошують перерву, та йдуть пити каву та курити сигари, а сесію продовжують ввечері, коли жінкам- депутаткам треба вже повертатися додому до дітей. Такими вивертами, чоловіки намагаються відсторонити жінок від голосувань».

<nbsp;>

Але навіть в Україні з введенням закону про 30% гендерну квоту для жінок, реальність невтішна: тільки 12,5% жінок потрапили до Верховної Ради за результатами позачергових парламентських виборів, не краща ситуація і в Кабміні – з 24 міністерських посад лише три займають жінки, і тільки одній жінці довірили керувати областю.

Тому не дивно, що на засіданні Жіночого Соцінтерну найчастіше згадували Педро Санчеса – голову уряду Іспанії, національного лідера Іспанської соціалістичної робітничої партії, – його уряд на 61,1% сформований жінками, і це найбільший показник в історії Іспанії, з 18 міністерських посад 11 займають жінки, в тому числі міністра оборони, фінансів, економіки та юстиції. До, речі Педро Санчес має бути на Раді Соцінтерну, яка відбудеться 28 – 29 січня 2019 р.

Педро Санчес
Педро Санчес

Йшлося і про Глобальні цілі сталого розвитку, що були затверджені у 2015 році на саміті ООН з питань сталого розвитку. Організації, що представлені на засіданні Жіночого Інтернаціоналу, спираються на ціль №5 – «Забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат».

Профспілки теж у тренді, у червні 2018 року ФПУ, маючи спеціальний консультативний статус при Економічній і соціальній раді ООН, прийняла активну участь у глобальній конференції щодо реалізації цілей сталого розвитку №5 та №7, 62-ій сесії Комісії ООН зі статусу жінок.

<nbsp;>

В дебатах та голосуванні відбулось прийняття резолюції, де зокрема зазначено: «Коли жінки та чоловіки працюють разом на рівних, кожен з них вносить свою унікальну точку зору, і ми починаємо з істинної гендерної рівності, яка приносить користь всій світовій спільноті».

Перед закриттям дводенного засідання Жіночого Соцінтерну, виступив президент соціалістичного інтернаціоналу – Георгіос Папандреу, екс-прем’єр міністр Греції:

Георгіус Попандреу
Георгіус Попандреу

«Те, що відрізняє нас від консерваторів, – це боротьба за рівність. Сьогодні ми бачимо нерівний розподіл багатства, що призводить до нерівномірного розподілу влади. Жінки є найбільшими жертвами цієї нерівності. Четверта промислова революція потребує четвертої соціальної революції. Ми повинні працювати, щоб забезпечити мережу захисту від бідності. Дівчата частіше залишають школу, щоб піклуватися про молодших братів і сестер. Бідність передається з покоління в покоління. Ми бачимо відсутність страхування здоров’я і безробіття, охорони материнства. Необхідні схеми соціального захисту для жінок. Сприяння достойним роботам для жінок, доступ до адекватного соціального захисту.

Неолібералізм загрожує прогресуванню гендерної рівності. Інфраструктурні проекти можуть бути корисними для сприяння гендерній рівності, коли вони покращують доступ жінок до освіти, а охорона здоров’я сприяє економічному розширенню можливостей жінок.

Жінкам потрібно посісти місце за столом планування інфраструктури та проектів.

Ми повинні бути на передовій боротьби за права жінок. SI (Соцінтерн) та SIW (Жіночий Соцінтерн) повинні показати найкращі практики у світі. Ми можемо змінити світ на краще».

Незважаючи на протокольність засідання, жінки мали можливість звернутися до президента Соцінтерну зі своїми пропозиціями та вимогами.

Пані Шазія (Shazia Atta Marry) представниця організації «Жіночі крила» та Народної партії Пакистану, сказала як відрізала:»If you want go fast – go alone, but if you want go far – go together!» (Якщо ви хочете йти швидко – йдіть самі, якщо ви хочете йти далеко – пішли разом)

Джанет Каміло
Джанет Каміло

Міністерка міністерства жінок Домініканської Республіки, пані Джанет Каміло (Janet Camilo) не затрималась з гострим питанням: «Скажіть, будь ласка, пане президенте, чому делегації деяких партій складаються з 5 – 8 осіб лише чоловіків? Немає жодної жінки. Я не розумію, невже це пов’язано з тим, що авіаквитки для чоловіків дешевші?» І зачекавши поки аудиторія відсміється, взяла з Георгіуса Папандреу слово, що відкривати Всесвітнє засідання Ради Соцінтерну 28 січня він буде у футболці з написом – 50% квоти представництва жінок.

Побачимо. Далі буде….

<nbsp;>

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 18:17 :14