Новини » Політика 187

Аваков розповів, що поліція робитиме під час порушень на виборах

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Фото: mvs.gov.ua/Андрій Новицький

Щоб запобігти порушенням на виборах, створили спеціальний координаційний штаб, куди увійшли представники всіх гілок МВС. Якщо людина побачить порушення – звертатися потрібно туди.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час річної підсумкової колегії МВС, повідомляє Укрінформ.

«У цілому відповідальність за адекватне проведення виборів мають взяти на себе всі гілки влади – від ЦВК і МВС до органів Мін’юсту, державного реєстру, місцевих адміністрацій, в цілому Кабінету міністрів України. Важлива позиція кожного громадянина України і ГО. Розуміння цієї відповідальності – ключ до проведення демократичних чесних виборів», – наголосив міністр.

Він закликав громадян не «продавати» свої голоси, а чиновників – не сприяти незаконним схемам та не закривати очі на порушення.

Аваков нагадав, що з метою реагування на потенційні загрози, що можуть призвести до порушень, на початку грудня був створений координаційний штаб, до якого увійшли «представники МВС всіх гілок». Крім того, МВС спільно з ЦВК та Громадянською мережею «ОПОРА» створено систему оперативного реагування на порушення виборчого законодавства. «Філософія тут дуже проста – ви звертаєтесь до нас, якщо бачите порушення, ми проводимо перевірку і, якщо є порушення, є відповідна реакція – як з боку МВС, так і з боку ЦВК», – наголосив керівник правоохоронного відомства.

Він також повідомив, що міністерство співпрацює з громадською організацією «Патріотичний рух України», яка започаткувала всеукраїнську ініціативу «Стоп політичній корупції».

За словами міністра, правоохоронці вже фіксують випадки нападів на активістів, що викривають порушення на виборах. Один із таких випадків зафіксовано на цих вихідних у Кропивницькому.

Як повідомлялося, ОПОРА заявила, що 26 січня пізно ввечері скоєно напад на громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євгена Гурницького.

Гурницький є заявником до поліції у справі щодо розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних на білбордах із зображенням одного із кандидатів у президенти України.

Додамо, Вакарчук офіційно оприлюднив, чи піде у президенти.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News