Новини » Політика 26 січня, 2019, 10:20
Яка роль «бензинового короля» Антонова у президентській кампанії Садового, – розслідування ZIKу
ZIK
ZIK

Є багато дотичних моментів, щоб говорити, що між політиком Садовим і бізнесменом Антоновим є доволі тісні стосунки. Віталій Антонов може навіть фінансувати передвиборчу кампанію Садового, адже люди з близького оточення Антонова присутні в «Самопомочі».

Про це в ефірі спецпроекту «Про що мовчить Андрій Садовий?» на телеканалі ZIK заявив політолог Юрій Ситник.

Про участь Андрія Івановича Садового у виборчих перегонах було відомо за кілька місяців до партійного з’їзду. А сама президентська кампанія, схоже, стартувала раніше, бо власне їй Садовий віддав пріоритет перед обов’язками міського голови Львова.

Загалом, за минулий рік бургомістр пропустив понад сто робочих днів. Подейкують, їздив підіймати власні рейтинги, а водночас шукати фінансування для реалізації своїх політичних амбіцій. Адже участь у виборах – справа коштовна.

Тож журналісти спецпроекту «Про що мовчить Андрій Садовий?» вирішили поцікавитися, скільки планує витратити «Об’єднання «Самопоміч» на президентську кампанію свого лідера і хто є головним джерелом фінансування львівського політика.

За словами заступника голови ВРУ, члена «Об’єднання «Самопоміч» Оксани Сироїд, це питання можна адресувати голові виконкому партії. Сироїд стверджує, що саме він покаже, як фінансується виборча кампанія.

Але зазначена фінансова прозорість партії на практиці не працює. Інформаційні запити, надіслані журналістами ще в жовтні, досі залишаються без відповіді.

Лідер політичної партії «5.10» Геннадій Балашов пояснює, що держава створила таке законодавство для політпартій, що через партію фінансувати білборди та всю виборчу кампанію заборонено.

«Щоб залишитися неприбутковою організацією й отримати від влади дотації, якщо ви парламентська партія, ви повинні мати чорну бухгалтерію. Усі партії, включаючи мою, мають чорну бухгалтерію. І Садовій її має», – заявив Балашов.

Відтак, журналісти спробували дізнатися, хто ж стоїть за фінансуванням Андрія Садового.

21 грудня ЛМР затверджує містобудівні умови для зведення готелю на площі Міцкевича, 9. Проект подало ТОВ «Центр розвитку нерухомості», що зареєстроване на офшорну компанію «Сарубас Лімітед». В обох історіях кінцевим власником будівельних фірм є місцевий олігарх Віталій Антонов, відомий амбітними планами створити на Львівщині гірськолижний курорт на кшталт Буковелю.

Тобто у Львові проблем із землею в Антонова немає. Бізнесмену навіть погодили будівництво готелю в зоні, що перебуває під охороною ЮНЕСКО. На думку експертів, без сприяння міського голови реалізувати цей проект було би просто неможливо.

За словами політолога Юрія Ситника, який у минулому працював топ-менеджером фірми олігарха Антонова, є багато дотичних моментів, щоб говорити, що між політиком Садовим і бізнесменом Антоновим є доволі тісні стосунки.

«У нас давно були контакти з містом. Паралельно в середовищі Антонова й Садового формувалися нові стосунки. Стосувалися вони розбудови АЗС у Львові», – повідомив Юрій Ситник.

Політичний експерт припускає, що Антонов може фінансувати передвиборчу кампанію Садового, адже люди з близького оточення Антонова присутні в «Самопомочі».

«Зокрема на вибори до ВРУ від «Самопомочі» йшов директор «Івано-Франківськ ОККО-Нафтопродукт». Тобто регіональний представник Антонова на Франківщині. Ще один соратник Антонова – Михайло Сидорович. Його син є депутатом Верховної Ради – адвокат Руслан Сидорович, теж від «Самопомочі», – зауважив політолог Юрій Ситник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-06 01:20 :08