Новини » Світ 26 січня, 2019, 18:12 блоги
Cherche une femme socialiste: Шукайте соціалістичну жінку
Наталія Землянська
голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців
<nbsp;>

Напередодні Всесвітньої Ради Соціалістичного Інтернаціоналу (СІ), яка проходитиме з 27 по 29 січня 2019 р. у Санто-Домінго (Домініканська Республіка), Жіночій Соціалістичний Інтернаціонал прововів засідання виконавчого комітету.

25 січня в конференц-залі отеля Кроун Плаза зібрались представниці від 140 членських організацій. Зібрання жінок зі всього світу вражає своєю різноманітністю: одяг, манери, традиції, але всі вони об’єднані однією метою – досягти гендерного балансу 50/50 в усіх частинах управління суспільним життям.

На правах приймаючої сторони, тон зібранню задала пані Джанет Каміло – очільниця міністерства Жінок Домініканської Республіки. Так, в Домінікані, де на кожні 100 жінок припадає 105 чоловіків утворене Міністерство Жінок ще у 1999 році.

Джанет Каміло
Джанет Каміло

На сесії будуть розглянуті наступні питання:

  • Розширення прав та можливостей жінок та дівчат, зв’язок із Цілями сталого розвитку: роль систем соціального захисту;
  • Важливість доступу до державних органів та інфраструктури.

26 січня друга сесія засідання буде відбуватись в закритому режимі. Ні для кого не є секретом, що чоловіки по всьому світу продовжують впроваджувати концепт «це чоловічий світ». Тому жінки Соцінтерну виробляють стратегію та тактику подальших дій на зміну вкорінівшогося стереотипу. Їхня мета 50% квоти представництва жінок у владних структурах та органах управління міжнародних громадських організацій.

Тільки через баланс представництва у владі можливо подолати прояви дискримінації жінок. Це стосується нерівності в оплати праці (в середньому жінка отримує на 20% менше зарплатні за еквівалентну роботу, яку виконує чоловік), проявів фізичного та психологічного насильства, обмеженого доступу до освіти, велике навантаження домашньою роботою та вихованням дітей.

Не обійшли увагою й військові конфлікти. Жінки Соцінтерну закликають до партнерства, звертаючи увагу на те, що жодна жінка в сучасному світі не розпочала військову експансію.

Слід відзначити, що у цьому році правляча партія Домініканської Республіки – Революційна партія Домінікани (Dominican Revolutionary Party, PRD) відзначатиме своє 80-річчя. У Всесвітній Раді Соцінтерну візьмуть участь політичні лідери з більш ніж ста країн.

<nbsp;>

Нагадаю, Соціалістичний Інтернаціонал жінок веде свою історію ще з 17 серпня 1907 року. Неурядова організація, має консультативний статус при Економічній та соціальній Раді ООН. Президент Жіночого Соцінтерну – чарівна Увафа Хаджі (Ouafa Hajji), членкиня політичного бюро Союзу народних сил (USFP), Морокко.

Увафа Хаджі
Увафа Хаджі
  • Цілями та завданнями Жіночого Соцінетрну є:
  • розширення участі жінок в політиці
  • промоція знань та розуміння гендерної рівності
  • проведення кампанії проти гендерної нерівності та дискримінації жінок у суспільстві
  • працювати задля миру, безпеки та прав людини
  • укріплювати відносини між членськими організаціями
  • розширювати відносини між членськими організаціями та іншими жіночими організаціями, що мають подібні цінності та погляди.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 03:33 :33