Новини » Політика 26 січня, 2019, 9:15
​«Про що мовчить Садовий?»: журналісти розслідували зв’язки мера Львова з мережею АЗС «ОККО»
ZIK
ZIK

Підлеглі міського голови Львова Садового виступили на боці власників мережі автозаправок «ОККО» в протистоянні з мешканцями Львова, які намагались протидіяти будівництву нової заправки.

Про це йшлося в ефірі спецпроекту «Про що мовчить Андрій Садовий?» на телеканалі ZIK.

Як ішлося у програмі, торгівля нафтопродуктами уже 30 років є основним бізнесом Віталія Антонова. Він – головний акціонер «Концерну «Галнафтогаз», що володіє мережею АЗС «ОККО». А це близько 400 станцій по всій країні. І апетити «ОККО», схоже, лише зростають.

Голова Львівського осередку партії «Народний рух України» Ігор Мартинюк розповів, що до їхньої організації звернулися мешканці вул. Героїв УПА та Кульпарківської щодо незгоди з побудовою там АЗС.

«Там є порушення усіх державних норм, адже поблизу знаходяться дві школи і дитячий садочок», – підкреслив Ігор Мартинюк.

На додачу, це територія скверу. Щоб протистояти потужній корпорації, Ігор Мартинюк у відповідь підготував проект облаштування тут громадського простору.

Пан Ігор зізнається: такого опору з боку міських чиновників просто не очікував.

«Вони навіть не приховували своєї позиції, що вони все роблять для того, щоб побудувати там заправку», – розповів Ігор Мартинюк

Журналіст Євген Міклуша додав, що наразі громада свій сквер відстояла.

«Втім позиція місцевої влади для багатьох залишилась загадкою. Досі Андрія Садового ніколи публічно не пов’язували з Антоновим або заправками «ОККО». Тож ми продовжили пошуки в цьому напрямі», – зауважив журналіст.

Пік розширення мережі «ОККО» припав на другу половину 2000-х. У середньому «Галнафтогаз» відкривав що десять днів нову АЗС. До цієї статистики мала увійти львівська заправка на проспекті Чорновола. Зведена вона була ще влітку 2007, проте ані тоді, ані восени та навіть взимку не запрацювала.

Колишній працівник АЗС «ОККО» Андрій розповів, що заправка на вул. Чорновола була повністю робоча, але з її відкриттям затягували.

«Ходили такі розмови, що Садовий не дає добро на відкриття. Хотів відкат. Пізніше в бухгалтерії розповідали, що він зустрічався з власником «ОККО» – Антоновим, і вони нібито домовилися між собою, що скоро заправку відкриють», – зазначив колишній працівник АЗС «ОККО».

Подейкують, що саме ця історія поклала початок спільному бізнесу Антонова та Садового.

Афішувати таке олігарху не на руку, оскільки це може нашкодити бізнесу.

Відомо, що торік в офісах «Галнафтогазу» відбулися обшуки СБУ, за підозрою у фінансуванні компанією тероризму.

Нардеп Віталій Купрій зазначив, що з АР Крим надійшла інформація про те, що з окупантами співпрацює концерн «Галнафтогаз», яким керує Віталій Антонов. Депутат додав, що після скандалу тамтешні АЗС демонтували логотип компанії. В «Галнафтогазі» переконують – орендарі використовували бренд без їхнього відома.

Віталій Купрій заявляє, що були вилучені докази, які вказують на те, що ці самі компанії, які взяли в оренду АЗК у Криму, вони належать у сферу впливу самого керівника концерну.

І це справді так. Сьогодні автозаправки «ОККО» в Криму працюють як юридична особа «Оптімус Холдінгс», що зареєстрована в Москві. Але її засновниками все одно є 6 українських фірм. Серед них і «Галнафтогаз», який вніс 72% статутного капіталу. А це 260 мільйонів рублів.

Купрій переконаний, що за податки з цих грошей закуповується зброя, яка йде на Донбас.

Однак з’ясувалося, Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину.

Закриття даного кримінального провадження має важливе значення для відновлення довіри до України та її судово-правоохоронної системи з боку міжнародних інвесторів та кредиторів, покращення інвестиційного клімату в нашій державі та створення нормальних умов для функціонування прозорого бізнесу.

Що у «Галнафтогазі» називають «прозорим бізнесом» – достеменно невідомо. Адже АЗС «ОККО» не надто афішують, що продають українцям російське паливо. Згідно з митними деклараціями, його компанія купує через посередників у «Роснєфті», головним акціонером якої є уряд країни агресора. Власне, цей уряд і формував списки осіб, проти яких введе санкції. Там, зокрема, фігурує і прізвище їхнього партнера – Віталія Антонова.

Під санкції Кремля потрапив і кум Антонова – Віталій Хомутиннік – депутат ВРУ з проросійськими поглядами. Свого часу його компанію «М.С.Л.» теж звинувачували у фінансуванні тероризму і зв’язках з російською «Альфа-Груп» Михайла Фрідмана. А Фрідман, до слова, людина з оточення Володимира Путіна та, водночас, давній друг Андрія Садового.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-06 02:23 :50