Новини » Економіка 25 січня, 2019, 18:22
Як змінилася якість продуктів від 2014-го – розповів громадський активіст
ZIK
ZIK

Низька купівельна спроможність людей штовхає їх до того, щоб під час купівлі продуктів харчування керуватися не їхньою якістю, а ціною. Тому з кожним роком якість продуктів харчування в Україні стає дедалі гіршою.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив співзасновник Громадянського руху «Свідомі» Тарас Шкітер.

Гість програми підкреслив, що за останні чотири роки в Україні відбулося суттєве підняття цін на продукти харчування.

«І на цю ситуацію найбільше впливають виробники. Адже низька купівельна спроможність людей штовхає їх до того, щоб при купівлі продуктів харчування керуватися не їхньою якістю, а ціною.

Наприклад, виробники ковбаси розуміють, що робити зараз такий продукт, як і чотири роки тому, вони не зможуть, бо його ціна виросла, а зарплати – ні.

Тому одні виробники скорочують обсяги виробництва, залишаючи при цьому якість продукту, а інші підбирають дешевші інгредієнти і роблять свій продукт нижчого ґатунку. Перш за все, це недобросовісний бізнес, який відображається на кожному громадянину України», – підкреслив Тарас Шкітер.

Водночас співзасновник Громадянського руху «Свідомі» констатував, що з кожним роком якість продуктів харчування в Україні стає дедалі гіршою.

«На це впливає і те, що контролю якості продуктів харчування в Україні немає. Контролю як такого не існує. Ціни в Україні – європейські, але якість – далеко не така. Немає відповідного контролю! Саме в цьому вся проблема», – наголосив Тарас Шкітер.

Експерт із питань соціальної політики Андрій Павловський додав, що саме уряд Яценюка «бездумно відкинув усі контролюючі органи в Україні, заборонивши їм робити перевірки споживчих товарів».

Нагадаємо, екс-голова правління «Сумихімпрому» Євген Лапін заявив, що сьогодні громадяни України не знають, що вони їдять. Лапін також підкреслив, що в Україні ніхто не несе відповідальність за якість продуктів харчування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:14 :54