Новини » Політика 25 січня, 2019, 23:05
У Міністерстві культури спростували фейк про «передання» десятків храмів
ZIK
ZIK

Жодних домовленостей чи умов щодо передання 38 українських храмів не існує – це фейк.

Про це в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу «Народ проти» на телеканалі ZIK заявив керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш.

Гість програми запевнив – жодних умов щодо передачі Вселенському патріархату 38 українських храмів не існує: «Це абсолютний фейк. Жодних домовленостей про якісь там передачі… На цей момент зареєстроване одне представництво».

Андрій Юраш також зазначив, що підписана Президентом України Петром Порошенком і Вселенським патріархом Варфоломієм угода про співпрацю (угоду було укладено в Стамбулі у листопаді торік, проте текст, нагадаємо, досі не оприлюднений) – це нейтральний документ, який не містить жодних загроз.

Керівник Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України, говорячи про закон щодо переходу релігійних організацій, зауважив, що якщо релігійна громада хоче себе ідентифікувати і змінити ідентичність, держава це гарантує.

«Тут держава йде в контексті європейських зобов’язань та очікувань. Венеційська комісія, ст. 18, передбачає, що людина на особистому рівні та на інституційному рівні має право декларувати будь-яку релігію та її змінювати. Рекомендації Комітету ООН з прав людини абсолютно те саме передбачають. Тобто ті, хто опонує цьому закону, виступають проти базових ліберальних цінностей і свободи релігії. І в цьому – найбільша загроза та маніпуляція», – наголосив Андрій Юраш.

Нагадаємо 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій офіційно підписав томос для Православної церкви України. Наступного дня, 6 січня, Вселенський патріарх Варфоломій офіційно вручив підписаний томос для Православної церкви України митрополиту Епіфанію. 9 січня у Стамбулі всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали томос про автокефалію української церкви.

17 січня 2019 року народні депутати підтримали за основу та в цілому законопроект про перехід релігійних громад 229 голосами «за».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 12:44 :43