Новини » Політика 25 січня, 2019, 7:00
Портников: На поцуплені гроші не можна побудувати процвітаючу і стабільну державу

Є дивовижний збіг в тому, що у день, коли в Києві суд почав оголошувати вирок Віктору Януковичу, у Каракасі сотні тисяч людей вийшли на протести проти політики іншого путінського улюбленця – президента Ніколаса Мадуро.

Про це пише політичний оглядач і журналіст Віталій Портников.

Здавалося б, різні континенти, різні народи, різні історії – а сутність одна. І ця сутність – прагнення встановити нічим не обмежену владу купки пройдисвітів. В Україні все це відбувалося під сурдинку «стабілізації», поліпшення відносин із сусідами та іншої нісенітниці – а призвело до повного розграбування країни, до такого економічного падіння, від якого ми досі не можемо видужати. У Венесуелі говорили про боротьбу з корупцією, допомогу бідним – а отримали порожні полиці і втечу мільйонів з країни. І була в усьому цьому головна об’єднуюча ланка – Путін.

Саме Путін, хворий на манію величі, не здатний усвідомити реальні можливості своєї бідної архаїчної країни, робить все можливе для підтримки неефективних режимів. Ганявся за Януковичем з п’ятьма мільярдами, тепер наздогнав Мадуро і сунув йому ці п’ять мільярдів. Іноді здається, що росіяни щиро не розуміють: у країнах, якими керують бандити і ідіоти, будь-які мільярди миттєво йдуть в пісок. Ну і в кишені бандитів і ідіотів. А визначити бандитів і ідіотів не дуже складно. З путінською Росією хочуть дружити або бандити, або ідіоти.

Тому – як би не склалася доля Ніколаса Мадуро – він все одно не зможе керувати Венесуелою. Максимум – це утримає владу за допомогою гармат і танків і перетворить країну на війну, як уже зробив із Сирією інший улюбленець Путіна – «м’ясник» Башар Асад. Але у дружбі з Росією, на російські поцуплені гроші не можна побудувати процвітаючу стабільну державу, забезпечити людям нормальне життя. Приклад – Україна Януковича. Приклад – Венесуела Мадуро. Приклад – Білорусь Лукашенка. Приклад – Придністров’я. Приклад – Абхазія. Приклад – Південна Осетія. Приклад – окупований Донбас. Приклад – анексований Крим.

Приклад – сама Росія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 22:43 :08