Новини » Львів 25 січня, 2019, 11:03
Львівська міськрада підвищила ціну проїзду у маршрутках до 7 гривень
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK
Маршрутка у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 25 січня, прийняв рішення про підвищення вартості проїзду у маршрутках до 7 грн.

Це рішення виконкому вступить в дію з моменту його публікації, орієнтовно 1-2 лютого.

Водночас, сьогодні виконком прийняв ще одне рішення, яким встановив, що пенсіонери за віком та особи з інвалідністю ІІІ групи будуть їздити безкоштовно у громадському транспорті міста. Рік тому приватні перевізники відмовились безкоштовно перевозити ці категорії.

У львівській мерії запевняють, що обидва рішення є незалежними один від одного, хоч саме відновлення безкоштовно перевезення пенсіонерів за віком було головною умовою міського голови Андрія Садового для перегляду тарифу.

Як повідомив заступник мера Сергій Бабак, загалом у Львові є близько 100 тисяч пенсіонерів та осіб з інвалідністю ІІІ групи.

Читайте також: Пальцем в небо, або Як у Львові на «громадських» слуханнях обговорювали ціну проїзду

Нагадаємо, після того, як міська рада уклала з перевізниками договори на 5 років, вони заявили, що економічно обґрунтований тариф на проїзд 9 гривень і почали вимагати у міської ради прийняти рішення про підвищення тарифів з 1 грудня.

Незадовго після цього управління транспорту Львівської міської ради опублікували проект рішення виконавчого комітету про підвищення тарифу на проїзд до 8 гривень. Наступного дня міський голова Андрій Садовий такі дії своїх чиновників розкритикував та дав вказівку провести розслідування і з’ясувати, чому управління транспорту висунуло таку пропозицію. Садовий заявив, що про подорожчання проїзду може йтися, якщо приватні перевізники відновлять безкоштовне перевезення пенсіонерів.

Переговори з перевізниками вів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР. Втім, порозумітися та напрацювати спільну позицію щодо нового тарифу на проїзд в міських автобусах не вдалося. Перевізники заявили, що не братимуть з пенсіонерів грошей лише за умови, якщо рішенням сесії за перевезення пенсіонерів їм компенсують 85 млн грн.

Під час громадських слухань щодо підвищення тарифу львівські перевізники відмовились провести тримісячний контроль перевезень, аби обрахувати пасажиропотік. 

Згодом у бюджеті Львова на 2019 рік передбачили 240 мільйонів гривень компенсації перевізникам за перевезення пільговиків. Зокрема, приватним перевізникам місто компенсує  61,3 млн грн, ЛКП «Львівелектротранс» отримає 170 мільйонів гривень. Також «Львівелектротрансу» виплатять 9,1 млн грн компенсації за пільговий проїзд учнів та студентів у трамваях та тролейбусах. 

Після цього рішення перевізники пристали на пропозицію мерії щодо тарифів і пенсіонерів. 

Нагадаємо, востаннє ціни на проїзд у маршрутках у Львові підвищили рік назад – 14 грудня 2017 року. Тоді тариф зріс до 5 гривень. А з 20 січня 2018 року приватні перевізники перестали безкоштовно возити пенсіонерів.

Додамо, 26 жовтня у Львові таки провели конкурс з визначення перевізників. Сюрпризу не сталося – наступні 5 років міські маршрути обслуговуватимуть п’ять перевізників, які працюють на ринку раніше: АТП-1, АТП-14630, Міра і К, Успіх БМ, Фіакр-Львів. Втім на 3 лоти, а це 12 маршрутів, пропозиції не було. Після конкурсу у мерії запевняли, що якість перевезення покращиться. Зокрема, нові договори, які підписуватимуть із перевізниками, передбачають штрафи за невиконання рейсів, за неприбраний і брудний автобус, за порушення правил дорожнього руху.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 23:07 :28