Новини » Економіка 25 січня, 2019, 16:03
Чеська компанія купила проблемні активи Фонду гарантування зі знижкою
Фото: НБУ/Flickr
Фото: НБУ/Flickr

Портфель кредитів балансовою вартістю майже 300 млн доларів вдалося продати одному покупцеві – створеній місяць тому «дочці» чеської компанії.

Про це заявила заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут, передає «Економічна правда» з посиланням на FinClub.

«Чергова важлива і історична подія в історії ринку NPLs України. По-перше, продано найбільший пул непрацюючих кредитів балансовою вартістю близько 8 млрд гривень», – заявила Рекрут.

«По-друге, вперше покупцем став іноземний інвестор, який має досвід роботи з NPLs в Східній Європі, а саме – «дочка» чеської APS Holding. По-третє, продаж відбувся через систему Prozorro.Sale, але із залученням міжнародного консультанта», – написала вона. Йдеться про пул активів 21 банку номінальним обсягом 294 млн доларів із забезпеченням в 367 млн доларів. З них 66% забезпечення знаходиться в Києві і Київській області.

Найбільше забезпечення припадає на Дельта Банк, Банк Михайлівський, ВіЕйБі Банк і Платинум Банк. Радниками угоди виступили Exito Parnters і компанія Cohen & Company Financial Ltd.

Цей портфель був виставлений на торги за ціною 310,76 млн гривень. В ході торгів ціна впала на максимальні 80% – до 62,15 млн гривень (близько 0,77% від номіналу).

На останніх хвилинах торгів єдину заявку подало ТОВ «ЕйПіЕс Україна», що дозволило їй перемогти в аукціоні.

За даними YouControl, ТОВ «ЕйПіЕс Україна» створено трохи більше місяця тому – 7 грудня 2018 року – для діяльності в сфері фінансових послуг. Її очолив Володимир Чернецький – керівник львівських торгових компаній «Аксіома Успіху» і «Під боком».

100% капіталу ТОВ «ЕйПіЕс Україна» в розмірі 135 млн гривень сформувала чеська компанія STAR INVESTMENT CZ ONE S.R.O., яку контролюють громадяни Чехії Мартін Баєр і Томаш Хлоупек.

У пул входили активи 21 банку: ВіЕйБі Банку, Дельта Банку, банку «Софійський», Енергобанку, банку «Фінанси та Кредит», Фортуна-банку, Банку Михайлівський, «Київської Русі», Інтеграл-банку, «Національного кредиту», «Петрокоммерц -Україна», «Контракт», Артем-банку, Авант-банку, Укргазпромбанку, ВБР, ЮСБ банку, «Хрещатика», Імексбанку, Експобанку, «Платинума».

У портфель увійшло 335 кредитів: 42% кредитів за кількістю – кредити малим підприємствам, 36% – середнім, 20% – корпоративні позики, 2% – позики на купівлю автотранспорту. При цьому за сумою на корпоративні позики довелося 83%, на середні підприємства – 15%, малі – 2%, автотранспорт – менше 1%.

Напередодні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продав активів на 6,5 мільярда гривень з великим дисконтом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 00:06 :53