Новини » Львів 25 січня, 2019, 12:03
Будинок Воїна: осередок для атовців чи ширма для безчинств голови ЛОР Ганущина?
Фото: static.ukrinform.com
Фото: static.ukrinform.com

Цього року однією з найбільш гучних подій, за яку вболівала свідома громадськість Львівщини, стала реконструкція Будинку Воїна, що постав на місці ліквідованого Російського культурного центру. Зусиллями обласної влади, контролюючих органів у сфері будівництва, безпосередньо будівельників та громадськості, об’єкт все ж вдалося завершити до символічної дати – 14 жовтня.

Але, на жаль, як це часто буває, після врочистого відкриття Будинку почалися політичні ігрища навколо цього ідеологічно важливого місця, яке ще нещодавно був ключовим центром «русского мира» в області. І очолив ці ганебні процеси не якийсь проросійський політик, а голова ЛОР Олександр Ганущин. Він, вочевидь, вирішив, що має право маніпулювати фактами й використати цей здобуток обласної влади для власних цілей та розправи над конкурентами. Імовірно, забувши, що використання політичного впливу в особистих потребах – це прояв корупції та конфлікту інтересів.

Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Фото: Микола Тис/ZIK
Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Фото: Микола Тис/ZIK

Його дії були докладно описані у попередньому матеріалі ІА ZIK під назвою «Конфлікт інтересів: Як люди Дубневичів для особистої користі використовують Львівську облраду». Йшлося про те, що Олександр Ганущин використав бюрократичну тяганину з видачею дозволів на початок будівельних робіт з реконструкції Будинку Воїна для політичної розправи з іншим державним органом, який став на перепоні реалізації сумнівного бізнес-проекту імовірного партнера Ганущина – депутата ЛОР Богдана Гагалюка.

Все залишилося б звичайними розбірками нечесних на руку політиків, які своє становище використовують для захисту бізнес-інтересів, якби для переконання у необхідності потрібного голосування депутатами не використано інформацію про Будинок Воїна, ще й у відверто неоднозначній формі.

Як підтверджує відеозапис засідання ЛОР, Олександр Ганущин наполягав на позитивному голосуванні про оголошення незадовільної роботи Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю, власне аргументуючи його необхідність тим, що Інспекція затягувала з видачею дозволу про початок робіт. Додаємо відео та стенограму його виступу:

«Для того, щоби отримати дозвіл на Будинок Воїна, де всім все було відомо і пану Цабаку (керівник Інспекції ДАБК у м. Львові – ред.) також. І він дозвіл на початок будівельних робіт видав зі запізненням – напевно, щоби ми не завершили цей об’єкт до 14 жовтня – це беззаперечний факт. І з такого інтересу починається все решта. Нібито неохота сваритися з таким органом, бо доведеться йти за дозволом, а потім і здавання в експлуатацію. Але всі ми це проходили, і систематичні схожі проблеми є в роботі ДАБІ у місті Львові. Це визнає і голова ДАБК України, і я мав з ним про це не одну особисту розмову. На жаль, зараз впливу на нього немає. Тому я буду просити підтримати редакцію проекту рішення, в якому буде висловлена незадовільна оцінка керівнику ДАБІ у Львові, бо на сьогоднішньому етапі – це відповідає стану справ».

 

Проаналізувавши сказане та отримавши відповіді на запити у ЛОР та Інспекцію ДАБК м. Львова, журналісти дійшли двох висновків:

  • По-перше, як вже було у попередньому розслідування, голосування відбулося з грубим порушенням процедури, оскільки в основу доказу про незадовільну роботу взято не результати комплексної перевірки (як цього вимагає закон і як вказано у заголовку ухвали), а результати позапланових перевірок (при тому, що значна частина їх вже спростовані через суд, а інша – перебуває на розгляді у судах);
  • По-друге, сам Олександр Ганущин вже безпосередньо перед голосуванням аргументував необхідність висловитися «за» не належними об’єктивними доказами, а емоційним, до того ж, як виявилось, необґрунтованим звинуваченням Інспекції ДАБК у м. Львові у затягуванні надання дозволу на початок будівельних робіт у Будинку Воїна.

Твердження про неправдивість слів голови ЛОР легко доводять відповіді на запити про хронологію видачі дозволу, які були отримані, як від структур обласної ради, так і від Інспекції. Зіставивши їх у таблиці, можна побачити, що підлеглі Ганущина свідомо приховують частину документообігу, щоби, або виправдати власні недопрацювання, або догодити шефу, сформувавши «докази» для потрібної йому та його імовірному бізнес-партнеру політичної розправи.

Як підтвердження, подаємо обидві відповіді та зведену хронологічно таблицю:

Львівська облрада

Інспекція ДАБК м. Львова

Листом (№120 від 22.05.18р) ЛОР звернулася до Інспекції ДАБК м. Львова з проханням надання переліку документів для отримання дозволу на початок виконання будівельних робіт

 

 

08.06.2018р. до Інспекції надійшло повідомлення про початок виконання будівельних робіт від Управління майном спільної власності ЛОР

 

13.06.2018р. воно було повернуте замовнику на доопрацювання

 

Згідно даних автоматизованої системи документообігу Львівської міської ради, лист Інспекції від 13.06.2018р. було видано наручно заявнику 14.06.2018р.

03.07.18р. управління отримало відповідь – роз’яснення

 

06.07.18р. управлінням скеровано звернення на реєстрацію Повідомлення про початок виконання будівельних робіт

 

09.07.18р. дане звернення отримано Інспекцією ДАБК

Вдруге повідомлення вже належної форми про початок виконання будівельних робіт надійшло до Інспекції 09.07.2018р.

10.07.18р повідомлення про початок виконання будівельних робіт було зареєстроване та надано замовнику

Було зареєстроване Інспекцією на наступний день – 10.07.2018р. за N2061181910636.

 

 

З таблиці можна легко зрозуміти, що «фахівці» ЛОР приховали невигідну для них інформацію про власні помилки (перше подання, яке було зроблене з суттєвими порушеннями), а голова облради використав це, як «чисту монету», ввівши в оману депутатів та громадськість.

При чому, як повідомив ІА ZIK один з високопосадовців ЛОР, Олександр Ганущин проводить такий трюк вже не вперше. Скільки разів він вдавався до подібних маніпуляцій – сказати важко, але щонайменше одного разу його спіймали на цьому. І, що найцікавіше, і тоді ще на початку каденції у 2015 році, він використовував це на догоду тому ж Богдану Гагалюку та його бізнес-інтересам. Тоді йшлося про не менш абсурдну ухвалу – про визнання незадовільною роботи керівника управління поліції Руслана Галаза, який розслідував та обґрунтовано довів причетність комерційної структури до зловживання з коштами бюджету ЛОР. Лише вдуматись – голова обласної ради проводить ухвалу про визнання незадовільною роботи офіцера поліції, який обґрунтовано довів розкрадання бюджету обласної ради.

Але повернімось до Будинку Воїна. Його помпезно та урочисто відкрили ще 14 жовтня 2018 року. Але, виявляється, він працює, але досі не прийнятий в експлуатацію – вже більше як три місяці!

І знову – чиновники обласної ради стверджують, що здали його в експлуатацію, профільний працівник скромно відписує, що ні, не здали, а інспекція ДАБК м. Львова повідомляє, що не може прийняти його в експлуатацію, оскільки структури ЛОР неправильно подають документи. І це вже вдруге по тому ж об’єкту!


«Щодо надання інформації про розгляд документів про готовність до експлуатації об’єкта будівництва по вул. Короленка, 1а у м. Львові (Будинок воїна), то на даний час об’єкт «Реконструкція будівлі обласної комунальної власності по вул. Короленка, 1а у м. Львові» не прийнято в експлуатацію.

18.12.2018р. до Інспекції надійшла декларація про готовність до експлуатації об’єкта «Реконструкція будівлі обласної комунальної власності по вул. Короленка, 1а у м. Львові».

Вказана декларація листом Інспекції від 29.12.2018р. була повернута на доопрацювання Управлінню майном спільної власності Львівської обласної ради, оскільки в ній було невірно вказано номер документа, що дає право на виконання будівельних робіт, не вказано строк введення об’єкта в експлуатацію, інформацію про його технічну інвентаризацію, основні показники об’єкта та помилково заповнено розділ «характеристика житлових будинків».

За даними автоматизованої системи документообігу Львівської міської ради, лист Інспекції від 29.12.2018р. було видано наручно заявнику 16.01.2019р.»

Звісно ж – все буде виправлено та зроблено як слід. Вкрай необхідний та важливий об’єкт буде функціонувати належним чином, але виправдання подібним політичним ігрищам на славі та пам’яті наших воїнів та ветеранів є неприпустимим та вимагає щонайменше публічного осуду.

Аналітична група ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 13:55 :52