Новини » Політика 25 січня, 2019, 17:01
Бекешкіна спрогнозувала шанси Зеленського: Молодь – це не надійний електорат
ZIK
ZIK

Основний електорат Зеленського – молодь, яка є ненадійним виборцем. Тому, можливо, після оголошення наступних кандидатів у президенти, рейтинг коміка впаде.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» заявила соціолог Ірина Бекешкіна.

«Остання соціологія була в нас 25 грудня. Чим вона відрізняється від інших? Рейтинг Петра Порошенка виріс на чотири відсотки. Втім, поки що це не прогноз, а моментальна фотографія. Все може змінюватися протягом виборчої кампанії. Та наразі виглядає так, що до другого туру виходять Тимошенко й нині діючий Президент. Далі йдуть Зеленський, Бойко, Гриценко. Інші відстають», – зазначає Ірина Бекешкіна.

Наступне опитування, за словами соціолога, буде після формування остаточного списку кандидатів у президенти.

«Характер списку дуже впливає на результат рейтингу. Також із того, що мені відомо, деякі соціологічні служби в полі проводять опитування. Чи будуть вони їх оприлюднювати – мені складно сказати», – наголошує Ірина Бекешкіна.

Соціолог зізнається, що сумнівається у тому, що Зеленський увійде у другий тур президентських виборів.

«Основний контингент виборців Зеленського – молодь. У нашому опитуванні за нього проголосувало б 7 відсотків. Для порівняння, за Тимошенко – дев’ять, а за Порошенко – вісім. Та молодь це ненадійний електорат, адже вони менше ходять на вибори. До того ж у нас голосувати можна тільки за місцем реєстрації», – каже Ірина Бекешкіна.

Також соціолог вважає, що всі розраховували на те, що Петро Порошенко піде на президентські вибори.

«На мою думку, його успіх на виборах залежить від заяв і пропозицій, а головне від ситуації, яка буде в країні під час виборів», – говорить Ірина Бекешкіна.

Окрім того соціолог звертає увагу і на рівень підтримки Вілкула та Бойка.

«Їхні рейтинги змінювалися в межах статистичної похибки. Давайте не забувати, що якщо менше двох відсотків, то відмінність невелика. На мою думку, рівень підтримки Вілкула трохи зростатиме, хоч і надалі залишатиметься нижчим за Бойка. Вілкул – Ахметівський кандидат, який, імовірно, отримає підтримку працівників промисловості, підприємств. Думаю, їх переконають, що треба голосувати за Вілкула, а не за Бойка. Та люди до Бойка вже звикли за стільки часу…, появу нового кандидата ще треба пояснити. Виборці різниці між ними не бачать», – додає експерт.

Нагадаємо, що сьогодні Зеленський подав документи до ЦВК.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 17:39 :56