Новини » Політика 24 січня, 2019, 14:11
Юрист: У процесі над Януковичем захист обвинувачення і суд діють за єдиним сценарієм
ZIK
ZIK

У процесі над Віктором Януковичем обвинувачення, захист і суд діють за одним узгодженим сценарієм. Кожен його учасник має з цього свої зиски, але, схоже, що всі їх дії узгоджені.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив адвокат сімей Героїв Небесної сотні Віталій Титич.

Він підкреслив, що коли адвокати роблять заяву, що не змогли взяти участі в оголошенні вироку Віктору Януковичу, оскільки не отримали повістки, це лягає в «канву» їх загальної стратегії щодо судового процесу.

«Вони провокують суд на створення обставин, які можуть бути підставами для порушень процесу. Зокрема, мова йде про неучасть дуже важливої для процесу людини – адвоката обвинуваченого. Якщо вони не з’явились, то це цілком логічна поведінка, якої слід було очікувати», – певен адвокат.

Також він зауважив, що зачитування вироку президенту-втікачу триватиме рівно стільки, скільки потрібно буде суду задля того, аби зачитати повний текст вироку.

«Я не знаю, що туди може бути включено. Насправді обсяг обвинувачення мізерний. Як такого його фактично немає. Обвинувальний акт – це такий літературний твір, який має дуже мало спільного з процесуальним документом, відповідно до вимог КПК», – пояснив Віталій Титич.

З його слів, опис тих речей, як відповідно до процесу можуть бути доказами, це два-три документи та декілька свідчень, все решта – шоу, що не має жодного відношення до кримінального процесу.

«Якщо суд впише туди весь «треш», що відбувався, то, очевидно, він створить прецеденти для того, щоб це було підставою для подальшого оскарження, зокрема, в Європейському суді. Можуть бути оскаржені питання порушення процедури, встановленої національним законодавством», – наголосив адвокат родин Небесної Сотні.

Окрім цього він пояснив, хто у цьому судовому процесі більше працює на шоу – сторона захисту, обвинувачення чи, можливо, сам суд.

«Я вже раніше говорив, що і обвинувачення, і захист, і суд діють за одним узгодженим сценарієм. Кожен має з цього свої зиски, але, думаю, всі ці дії узгоджені. Гіпотетично можна припустити низьку кваліфікацію обвинувачення, але вона настільки очевидна в інтересах іншої сторони, що важко припустити таку глибоку дурість», – заявив юрист.

Нагадаємо, Оболонський районний суд Києва розпочав зачитувати обвинувальний акт у справі про державну зраду Віктора Януковича.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:47 :37