Вбивця мера Гданська заявив, що хотів би, щоб «Качинський став диктатором Польщі»

Затриманий підозрюваний в убивстві мера Гданська Павела Адамовича Стефан В. Фото: EPA-EFE/GRZEGORZ MEHRING

Вбивця мера Гданська Павла Адамовича Стефан В. назвав Поморське воєводство «гніздом Громадянської платформи» (опозиційної партії, до якої належав Адамович – ред.) і хотів, щоб «Ярослав Качинський став диктатором Польщі». Про такі погляди злочинця поліції було відомо задовго до вбивства Павла Адамовича. Про те, що може статися трагедія, попереджали правоохоронці і мати вбивці.

Про це повідомляє TVN24 із посиланням на документ, який керівництво в’язниці в Гданську, де перебував Стефан. В., направило поліції ще до того, як він вийшов на волю.

Стефан В. провів 5,5 років у в’язниці. 1 та 3 грудня 2018 року, тобто перед звільненням, із ним провели дві бесіди. Під час другої із них Стефан В. заявив, що планує «виїхати із Поморського воєводства, тому що там керує «Громадянська платформа». Він стверджував, що «переїде в інший регіон, де діє «Закон і справедливість» (правляча право-консервативна партія Польщі – ред.). Під час цієї розмови він також заявив, що «хотів би, щоб Ярослав Качинський став диктатором» у Польщі. Відповідне повідомлення про проведені розмови та їх зміст були надіслані 7 грудня поліції Гданська. Наступного дня Стефан В. вийшов на свободу.

13 січня Стефан В. вдерся на сцену під час фіналу благодійного різдвяного концерту у Гданську та наніс смертельні поранення мерові Гданська Павлові Адамовичу, який помер наступного дня у лікарні. Нападника затримали і зараз він перебуває у слідчому ізоляторі. Слідство встановило, що Стефан В. час нападу не перебував під впливом алкоголю. Прокуратура звернулася за проведенням психіатричної експертизи чоловіка.

Окрім розслідування вбивства мера Гданська, прокуратура порушила також справу щодо перевірки організації та безпеки концерту.

Нагадаємо, польська прокуратура затримала начальника охорони концерту, під час якого було смертельно поранено мера Гданська Павла Адамовича. Затриманому пред’являть три звинувачення.

Loading...