Новини » Світ 24 січня, 2019, 12:15
В Європейському суді перебуває понад чотири тисячі скарг проти України через наслідки агресії РФ
Європейський суд з прав людини. Фото: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT
Європейський суд з прав людини. Фото: EPA/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

60% всіх скарг проти України, поданих до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, стосуються наслідків російської агресії на Сході України та порушень прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на секретаря ЄСПЛ Родеріка Лідделл.

«Всього в реєстрі суду (станом на початок 2019 року) перебувало 4369 індивідуальних скарг щодо подій в Криму та на Сході України, поданих проти України», – заявив він.

Раніше повідомлялося, що Україна увійшла до трійки за кількістю скарг проти неї у ЄСПЛ. Загалом у Суді зареєстровано 7267 скарг проти України. Це означає, що скарги, пов’язані з російською агресією, складають близько 60% всього масиву «українських» скарг.

Кількість скарг, у яких єдиним або другим відповідачем зазначена Росія, суттєво нижча.

«Є приблизно 400 таких скарг», – зазначив секретар ЄСПЛ.

Необхідно зауважити, що за минулий рік кількість справ суттєво зросла. Станом на початок 2018 року у Страсбурзі було зареєстровано близько 3800 скарг проти України та близько 240 скарг проти РФ.

Голова Суду Гвідо Раймонді також повідомив, що ЄСПЛ розглядає низку справ «Україна проти Росії»: «Зараз є п’ять міждержавних скарг, поданих Україною проти Росії., дві з них розглядає Велика палата – щодо Криму та Східної України, ще три – у палатах суду».

Окрім загальних скарг на порушення прав людини в окупованому Криму та на території ОРДЛО, Суд розглядає справи про незаконне вивезення до Росії дітей з дитячих будинків на Донбасі; про політичних в’язнів та щодо нападу Росії на українські військові кораблі у Чорному морі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:49 :10