Новини » Економіка 24 січня, 2019, 13:51
Устенко: Україна отримає ще один транш і, мабуть, заморозить співробітництво з МВФ
ZIK
ZIK

Вчора, 23 січня, у Давосі на економічному форумі відбулася зустріч Президента України Петра Порошенком із головою Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. На ній обговорили чимало важливих питань. І вже увечері з’явилася інформація, що МВФ впевнений у тому, що Україна продовжить співробітництво. Але, ймовірно, Україна виконає всі умови для отримання ще одного траншу і на певний час заморозить співробітництво.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

«Дуже добре, що відбулась зустріч української делегації з МВФ. Адже вже вчора увечері  з’явилася інформація про те, що МВФ впевнений у тому, що Україна продовжить співробітництво з ними. Також там йшлося про те, що всі задані параметри в програмі будуть виконані», – сказав Устенко.

Він вважає, що мова йшла про додаткове підвищення тарифів на газ, яке має бути впроваджене не пізніше 1 травня 2019 року. А також було підтверджено те, що Україна  рухається шляхом боротьби з корупцією. Тому, на його думку, це означає, що в кінці меморандуму про співробітництво з МВФ є декілька великих, так би мовити, таблиць, які повинні бути заповнені.

«Таблиці торкаються не просто функціонуючих антикорупційних органів в Україні, а й «посадок» чиновників високого рангу. І такі таблиці мають бути заповнені до 1 травня, що дасть можливість Україні отримати новий транш. Але я у це не дуже вірю. Тому вважаю, що програма співробітництва з МВФ, швидше за все, триватиме в такому форматі, що ще один транш в цьому році ми отримаємо і після цього на невизначений термін заморозимо співробітництво», – прокоментував він.

Також він проаналізував, як виступали у Давосі українські політики, які закликали інвестувати в Україну.

«Я вчора слухав виступи на економічному форумі в Давосі, де йшлося про вкладання грошей та інвестиції в Україну та Київ. У ній брали участь два брати – Віталій і Володимир Клички. І саме брат мера Києва на 53-й хвилині виступу сказав приголомшливу фразу: «Ми сексуальні, тому інвестуйте до нас». І це якраз демонструє логіку українського чиновництва», – зазначив Устенко.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко заявив, що кошти, надані Україні Міжнародним валютним фондом, були направлені на посилення золотовалютних резервів держави.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 17:23 :32