Новини » Події 24 січня, 2019, 13:15
Україна серед лідерів за кількістю скарг проти неї у Європейському суді з прав людини

На розгляді в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) станом на кінець 2019 року перебувало понад 7200 скарг, відповідачем по яких зазначена Україна.

Про це повідомив голова Суду Гвідо Раймонді на прес-конференції у Страсбурзі, повідомляє «Європейська правда».

«Загальна кількість справ на розгляді суду лишилася незмінною у порівнянні з 2017 роком. Звертає увагу те, що скарги проти 6 держав (Росії, Румунії, України, Туреччини, Італії) становлять майже 70% навантаженості Суду», – заявив він.

Українські скарги становлять 12,9% всієї завантаженості ЄСПЛ, їх точна кількість – 7267, уточнили в Суді. Всього в реєстрі ЄСПЛ на 31 грудня 2018 року було зареєстровано близько 56350 скарг, свідчить статистика Суду. За цим показником Україну випередили лише дві держави-члена РЄ, Росія та Румунія (11745 та 8503 скарги відповідно).

Водночас, за показником кількості справ у відношенні до кількості населення Україна не є у числі лідерів і обіймає лише 20-те місце серед держав-членів РЄ.

Варто зауважити, що за останній рік дещо зросла кількість скарг на попущення Україною Європейської конвенції з прав людини, внесених до реєстру Суду – рік тому їх було близько 7100. Тоді Україна за цим показником обіймала четверте місце, а третьою була Туреччина. Водночас, ще раніше, Україна була «антилідером» за цим показником і мала найбільше зареєстрованих скарг у ЄСПЛ Ситуація змінилася у 2017 році, коли ЄСПЛ викреслив з реєстру всі скарги на невиконання Україною рішень національних судів, винесених проти держави

Детальніше про ситуацію з цими скаргами читайте в інтерв’ю судді ЄСПЛ від України Ганни Юдківської «Уявіть, що 7 мільйонів українців підуть до Страсбурга через земельний мораторій».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 21:04 :06