Новини » Львів 24 січня, 2019, 21:40
У Львові 5 немовлят заразились кором від матерів
ZIK
ZIK

У Львові на кір занедужали п’ятеро немовлят. У трьох хвороба дала ускладнення – пневмонію. Діти потроху одужують, але ситуація вкрай небезпечна – інфекція нині лютує в трьох областях.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Інфекцію діти підхопили від мам – за кілька діб після народження. Зараз вони у спеціальних боксах. З-поміж хворих з ускладненнями – хлопчики-двійнята. Утім їхня мама, на відміну від інших породіль, була вакцинована. Тому медики розраховують на швидке одужання.

«Діти добре «відгукнулися» на лікування. Коли вони знаходяться зі своєю мамою, яка вже хворіє, то виробляються антитіла і через грудне молоко одразу передаються. Тоді так само є момент лікування», – розповідає лікар-неонатолог міської дитячої лікарні Лариса Григоренко.

Метод лікування від материнського молока допоміг іще одній сім’ї. На кір нещодавно захворіли новонароджена дитина та її мати. Вакцинованого батька інфекція оминула.

«Вакцинуватись треба. Але потрібно знати, які вакцини, де їх брати і що це за вакцини. Я не захворів кором. Розумієте? Ось дитина хворіла, жінка хворіла кором, а я не захворів», – розповідає молодий батько Олександр.

Романія також народила нещодавно. Пам’ятає свою паніку.

«Я – за щеплення, однозначно. Теж нещодавно народжувала – місяць тому. І радилися з лікарем, чи варто робити щеплення вагітним», – каже молода мама Романія Трач.

Вакцинуватися під час вагітності медики не рекомендують. А якщо контакт із хворим таки відбувся, рятують так званим профілактичним щепленням.

«Необхідно провести перед тим обстеження, якщо вже планує жінка. Та й узагалі це бажано було б зробити всім – перевіритись, чи є імунітет проти кору», – запевняє заступник головного лікаря львівської міської дитячої лікарні Роман Герега.

Тим часом кабінети щеплень за тиждень виконують місячну норму. Кір таки налякав людей.

«За минулий тиждень ми зробили 108 щеплень. За цих кілька днів ще 56 щеплень тільки у нашому кабінеті», – розповідає медсестра кабінету щеплень міської клінічної лікарні Ярослава Абрамова.

Утім найбільше в області переймаються за невакцинованих школярів. Їх – 30 тисяч.

«У тих закладах освіти, де буде найбільша кількість невакцинованих дітей, буде розглянуте питання щодо створення мобільних бригад», – зазначив головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Любомира Кутневич.

Львівщина нині одна з лідерів за кількістю хворих на кір, поряд із Рівненською, Вінницькою, Хмельницькою та Київською областями. Від початку року від недуги в Україні померли 5 людей. А захворіли – майже 8 з половиною тисяч. Уже найближчими днями Міністерство охорони здоров’я може оголосити про епідемію кору. Це питання має розглянути спеціальна комісія.

Нагадаємо, голова ГО «Санітарно-екологічна служба України» Юрій Гамазін пояснив важливість вакцинації від кору.

Вікторія Мацькович, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:31 :39