Новини » Світ 24 січня, 2019, 2:10
Тоні Блер підтримав повторний референдум по Brexit

Екс-прем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер підтримав проведення нового референдуму про подальше перебування Сполученого Королівства у складі ЄС.

Про це повідомляє DW.

За його словами, «це дасть країні остаточний результат».

«Зараз набагато більш глибоке розуміння того, що насправді означає Brexit, набагато краще розуміння всіх пов’язаних з цим питань. При таких обставинах не буде безглуздим запитати громадян, не хотіли б вони ще раз обдумати своє рішення», – сказав він.

Блер зазначив, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей не зможе домогтися успіху в питанні про порядок та умови Brexit через нинішню ситуацію у парламенті.

У вівторок, 15 січня британський парламент не підтримав угоду про вихід Великої Британії з ЄС.

Парламент повинен був провести голосування по угоді про Brexit ще 11 грудня 2018 року, але Тереза Мей вирішила його скасувати через недостатню підтримку з боку депутатів. Основним проблемним моментом для Лондона залишається питання про кордон між Великою Британією та Ірландією (входить до складу ЄС) після Brexit.

Лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великої Британії з блоку. Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду по виходу Великої Британії з ЄС «кращою» угодою, на яку Лондон міг би розраховувати.

Остаточний вихід Великої Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період – до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, якою може бути його максимальна тривалість.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали «ні» збереженню членства Великої Британії у складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти – 48%. Шотландія та Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс та Англія підтримали Brexit.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 06:02 :55