Новини » Політика 24 січня, 2019, 13:37
Резолюція ПАРЄ щодо Керченської протоки: термін «військовополонені» вирішили не згадувати
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви, 15 січня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви, 15 січня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про загострення в Азовському морі та Керченській протоці.

Про це повідомляє «Європейська правда».

За ухвалення документа проголосувало 103 депутати, проти – 3, 16 утрималися.

Водночас під час дискусії депутати вирішили не згадувати в документі термін «військовополонені», на якому наполягала українська сторона.

Як стало відомо «Європейській правді», напередодні представники України провели низку зустрічей з посадовцями ПАРЄ, в тому числі з доповідачем по Азову, німецьким депутатом Андреасом Ніком, намагаючись переконати його у потребі юридичного визнання статусу військовополонених, але він відмовився.

«Згадка формулювання «військовополонений» не допомогла би деескалації», – пояснив Нік свою позицію під час обговорення документа у пленарній залі.

Водночас було знайдене компромісне формулювання, яке задовольнило українську сторону. До резолюції додали згадку, що захоплені росіянами українські моряки підпадають під дію «міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції». Як відомо, саме комплекс Женевських конвенцій, ухвалених 1949 року, регулюють статус військовополонених та правила поводження з ними.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи у четвер проводить дебати зі схваленням резолюції про наслідки морської агресії Росії проти України.

Раніше Бюро ПАРЄ пом’якшило формулювання і відмовилося від згадок про «зрив мирного процесу» у назві майбутнього рішення асамблеї – документ має назву «Зростання напруження навколо Азову та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:01 :33