live

Олександра Македонського поховали ще живим, – нові дослідження вчених

Мозаїка Олександра Македонського. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Доктор Кетрін Хол із університету Отаго (Нова Зеландія) вважає, що Олександр Македонський помер від неврологічного розладу під назвою синдром Гійєна-Барре. Можливо, в останні дні свого життя він був повністю паралізований і його вважали мертвим завчасно.

Про це повідомляє Science Daily, пише gazeta.ua.

Синдром Гійєна-Барре – множинне ураження периферичних нервів. Він виникає у результаті зараження бактерією Campylobacter pylori.

Більшість описів смерті Олександра зосереджені на його лихоманці та болю у животі. Те, що він лишився при здоровому глузді, майже не привертає уваги. Науковець вважає, що він захворів гострим руховим варіантом аксонної невропатії СГБ, який викликав параліч, але без сплутаності або втрати свідомості.

Раніше діагностування смерті ґрунтувалося на наявності або відсутності дихання, але не пульсу. Якщо врахувати параліч і знижену потребу у кисні, то його дихання могло стати практично непомітним. Звідси висновок, що полководця вважали мертвим завчасно.

«Я хотіла стимулювати нові дебати і дискусії і, можливо, переписати підручники історії, стверджуючи, що насправді він помер на шість днів пізніше, ніж вважалося. Його смерть може бути найвідомішим випадком псевдотанатозу або помилкового діагнозу смерті, коли-небудь зареєстрованого», – сказала доктор Кетрін Хол.

Loading...
Loading...
Loading...