live

Коли монетизація субсидій стимулюватиме економію серед споживачів – розповів нардеп

ZIK
загрузка...
загрузка...

Монетизація субсидій має стимулюючий ефект тільки тоді, коли є справжній розрахунок об’єму газу, який використовує конкретне домогосподарство.

Це зауважив народний депутат України Олександр Кірш в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Коли міністр соціальної політики Андрій Рева наголошує, що пенсії піднялися на 30%, зауважує депутат, то потрібно розуміти, що серед тих, хто отримує субсидії, а це бідніша частина населення, пенсії залишилися такими ж, як були, або зросли всього на 100-200 гривень.

«За умов, коли субсидію мусить отримувати половина населення країни, це є маркером нереальності та божевільності тарифів. Адже якби тарифи були економічно обґрунтовані, то у такої великої кількості громадян не було б потреби просити від держави субсидію», – впевнений Олександр Кірш.

Також депутат підкреслив, що монетизація субсидій, яку влада пообіцяла почати з березня цього року, буде ефективною тільки за наявності індивідуального лічильника в кожній квартирі. Натомість зараз такий облік ведеться тільки частково.

«Монетизація субсидій має стимулюючий ефект тільки тоді, коли є справжній розрахунок об’єму газу, який використовує конкретне домогосподарство. Тоді як загальнобудинковий облік, який є зараз, фактично нічого не вирішує», – пояснив Олександр Кірш.

Як повідомляли, субсидія в результаті монетизації стане соціальною виплатою, і з 1 березня пенсіонери почнуть отримувати її одночасно з пенсією.

Loading...
Loading...
Loading...