Новини » Політика 24 січня, 2019, 0:40
Грищенко про курйоз у Давосі: Слід розділяти серйозну роботу і політичний туризм
ZIK
ZIK

Звісно, можна встигнути і взяти шапочку, як це зробив Ігор Шевченко в Давосі, щоб згодом повернутись в Україну і в ній пройтись. Але ж поза цим треба показати, що ти зміг щось зробити. Тому треба розділяти серйозну роботу по просуванню інтересів України і те, що називається політичним туризмом.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив міністр закордонних справ у 2003-2005 роках та 2010-2012 роках Костянтин Грищенко.

«Справа в тому, що хворобою багатьох політиків є поїздки на різноманітні форуми. Тому що їм здається те, що відбувається в Україні і виглядає як певна ексцентрична поведінка, яка прийнятна для суспільства, може бути використана і закордоном», – сказав Грищенко.

Він розповів, що коли був послом у США в 2000-х роках, приїхала делегація бізнесменів, які мали у складі структури, яка начебто мала просувати українські інтереси на релігійному ґрунті.

«Перше, що я їх попросив зробити, це зняти золоті хрести і дорогі годинники та покласти в сейф у готелі. Після цього молоді дружини, чи майбутні дружини хотіла піти і в Сенат. Я сказав, що з ними проведе час співробітниця посольства і покаже кращі місця. Але було непросто, бо ці жінки говорили про те, що магазини і так бачили, а хочуть в Сенат. Це, звичайно, тоді було гротескно і мабуть сьогодні ситуація змінилася», – прокоментував він.

Також він вважає, що варто проаналізувати і те, хто їде на інавгурацію, наприклад, Трампа, чи попередніх президентів США.

«Я коли був послом і пізніше знаю, напевно, що людям там не було чого робити, а головним було фото. І теж саме можна побачити на молитовному сніданку, куди їздять всі, кому хочеться з Вашингтону відправити фотографію», – зазначив Грищенко.

Тому, він вважає, якщо аналізувати ситуацію з форумом у Давосі і те, як працює українська делегація – варто не забувати для чого вони туди приїхали.

«Будемо сподіватися, що українська делегація у Давосі справді працює. Але ми знаємо, що в попередні роки, приймати частину делегації доводилося, якщо не силоміць, то застосовуючи найсерйозніші аргументи. Я веду до того, що треба розділяти серйозну роботу по просуванню наших інтересів і те, що називається політичним туризмом. Бо, звичайно, можна встигнути і взяти шапочку, як це зробив Ігор Шевченко, щоб повернутись сюди і пройтись. Але ж поза цим треба показати, що ти там зміг зробити. Бо дуже багато з тих, хто туди їде не вміють, не знають, а інколи просто вважають, що щось сказав і цього достатньо», – наголосив він.

Нагадаємо, в Давосі триває щорічна сесія Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Швейцарський гірськолижний курорт з 22 до 25 січня приймає близько 3 тисяч представників органів влади, міждержавних структур, громадських діячів, керівників найбільших компаній і банків.

До слова, соцмережі збурила інформація про те, що кандидат в президенти України Ігор Шевченко на саміті в Давосі замість однієї безкоштовної шапки, яку можна було взяти зі спеціального контейнера, взяв більше, щоб привезти друзям в Україну.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 04:03 :42