Новини » Економіка 24 січня, 2019, 22:50
Глава НБУ розповів, як Україна погашатиме зовнішній борг

Виплати за зовнішнім боргом перекриватимуться частково за рахунок коштів, що надійшли ще торік, частково – за рахунок тих, що ще належить залучити.

Про це в інтерв’ю виданню «Сегодня» заявив глава Нацбанку Яків Смолій.

«У цьому році планується отримання 500 млн євро від Єврокомісії і гарантій від Світового банку на 600 млн доларів США. Крім того, можуть бути два транші від МВФ на загальну суму близько 2,5 млрд доларів, які теж надійдуть в міжнародні резерви. Плюс Мінфін має плани по залученню коштів від розміщення облігацій як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку. Тому виплати за зовнішнім боргом перекриватимуться частково за рахунок коштів, що надійшли ще торік, частково – за рахунок тих, що ще будуть залучені», – сказав Смолій.

Він підтвердив, що 2019-2020 роки дійсно є піковими по виплатах. Однак у НБУ і Міністерства фінансів збудовані плани по здійсненню всіх виплат на тривалу перспективу з чітким розумінням, як обслуговуватимуться ці борги.

«У нас є нова програма співпраці з МВФ на суму близько 3,9 мільярда доларів, розрахована на 14 місяців. Ми отримали торік 1,4 мільярда доларів за цією програмою, які пішли в міжнародні резерви. А оскільки у нас відновилося співробітництво з МВФ, відразу відновилося співробітництво зі Світовим банком та Європейською комісією. І кошти від цих структур пішли Мінфіну на покриття дефіциту. Торік від цих організацій ми отримали понад мільярд доларів в еквіваленті», – сказав Смолій.

Як відомо, Україна у 2019-2020 роках повинна виплатити за зовнішнім держборгом близько 12 млрд доларів, включаючи відсоткові платежі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 16:41 :11