Новини » Світ 24 січня, 2019, 10:31
Генний драйв, який використовували на тваринах, вперше спрацював на ссавцях
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Генетична технологія, яка використовується для знищення хвороб, що переносяться тваринами, вперше успішно спрацювала на ссавцях

Генетична технологія, яка може бути використана для викорінення хвороботворних комах, вперше продемонструвала свою ефективність на ссавцях.

Вчені вважають, що так звані «генні драйви» одного дня можуть бути використані для поширення шкідливої ДНК, яка може знищити шкідників або інвазивних чужорідних видів, – інформує видання Independent.

Організація Об’єднаних Націй (ООН) нещодавно запровадила заборону на цю технологію після висловлення занепокоєння з приводу ненавмисних та неконтрольованих її наслідків.

Тому ця суперечлива практика у даний час обмежується лише лабораторією. Описуючи свої висновки у журналі Nature, команда каліфорнійських вчених успішно використала її для зміни кольору білих мишей на сірі.

Під керівництвом професора Кімберлі Купер команда використала метод редагування гена Crispr, щоб додати сегмент ДНК, відомий як «CopyCat», у ген, що відповідає за колір хутра.

Цей генний драйв змінив розподіл генів на користь бажаного гена, тобто, це означає, що при народженні нових мишей, вони частіше матимуть більш темне хутро.

Через 2 роки близько 70% мишей, що народилися, мали гени, що забарвлювали їхню шерсть у більш сірий колір.

Ця методика спрацьовувала лише на самках і геть не впливала на сперму самців.

Потенційно, ця технологія може бути використана для боротьби зі смертельними захворюваннями, такими як малярія та лихоманка денге.

Ця методика вже продемонструвала свою ефективність у лабораторіях, де комарі, що переносять малярію, не мали можливості відкладати яйця.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:52 :27