Новини » Економіка 24 січня, 2019, 16:44
Ганущак: Якщо сьогодні зменшити ціну за газ, через півроку матимемо долар по 60 грн
ZIK
ZIK

У передвиборчий час політики обіцяють знизити ціну за газ. Та якщо ми зараз заплатимо меншу ціну за нього, то за півроку долар подорожчає більш, ніж удвічі.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» сказав народний депутат VI скликання Юрій Ганущак.

«Треба розв’язати проблему облгазів, адже під субсидії списуються величезні обсяги. Коли є величезна різниця між ціною на домогосподарство і промиловість, рівень корупції — безмежний», — заявляє експерт.

Навіть, якщо різниця ціни для промисловості і домогосподарства становить лише двадцять відсотків, з’являється можливість спекулювати величезними обсягами грошей, наголошує Юрій Ганущак.

«Той, хто обіцяє знизити ціну за газ, повинен дуже чітко пояснювати людям ситуацію. Труба в нас одна. Це означає, що величезні об’єми газу будуть перекочовувати там, де він дорожчий. Він продаватиметься трішки дешевше, аніж ринковий. В результаті, через півроку, внаслідок реалізації цих обіцянок, долар буде по 60 гривень», — каже експерт.

Окрім того, Юрій Ганущак пояснює взаємозв’язок між тіньовою зарплатою і пенсіями.

«Згідно оцінок фахівців, рівень тіньової економіки оцінюється від 50 до 65 відсотків. Ми це бачимо і по пенсіях, адже рівень застрахованих — лише 35 відсотків. Це тягне за собою виплати пенсій, адже вони орієнтуються на середню зарплату по країні. Якщо вона низька, то і старенькі отримуватимуть мінімум коштів», — говорить експерт.

Водночас Юрій Ганущак переконаний, що найближчим часом проблема тіньової економіки буде вирішуватися.

«Роботодавець буде змушений платити вищі зарплати, бо у нього ніхто не буде працювати», — запевняє експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 09:36 :42