Новини » Суспільство 24 січня, 2019, 13:18
Експерт пояснив, чому вакцинація від кору – важлива
ZIK
ZIK

Кір – дуже заразна хвороба, кожен, хто не має імунітету до неї і зіткнувся зі збудником, обов’язково захворіє. Однак, цією темою часто маніпулюють, адже наразі в Україні немає епідемії – лише відбулись спалахи у певних регіонах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив голова ГО «Санітарно-екологічна служба Україна» Юрій Гамазін.

Обговорюючи проблеми вакцинації, він наголосив: коли охоплюється певна кількість людей, що не були щепленими або ж не перехворіли певною інфекцією, отримуємо сплеск захворюваності.

«Коли є займистий матеріал, рано чи пізно, якщо буде збудник у природі, відбудеться цей спалах. Він може перейти в епідемію, або ж і ні. Та, банально, кожного року ми бачимо ситуацію із грипом та ГРВІ – тільки-но з’являється новий штам, відразу чуємо про рівень захворюваності. Коли ж цей штам не новий, епідсезон проходить спокійно», – зауважив Гамазін.

Водночас, він наголосив: кір – дуже високо контагіозна інфекція. Кожен, хто не має імунітету і стикнувся зі збудником, захворіє у тій чи іншій формі.

«Тому й спостерігаємо таку ситуацію. Це історія не сьогоднішнього. То були антивакцинальні настрої після 2008 року, потім йшли якісь перебої. За цей час у нас виникли дві когорти населення – молоді люди і старші, які колись не були щеплені і не перехворіли, та діти до шести років», – підкреслив експерт.

Адже, за його словами, це демонструють й показники захворюваності – в основному інфіковані люди саме із цих двох категорій.

Водночас, він наголосив: зараз ситуацією маніпулюють «із різних сторін». Адже, наразі, в Україні немає епідемії ані грипу, ані кору – є спалахи в окремих регіонах.

«Тому потрібно зіставити регіони і виявити, де паралельно йдуть два підвищення. Саме там й потрібно проводити протиепідемічні заходи. Йдеться про ізоляцію усіх інфікованих чи тих, у кого підозра на цю хворобу, та щеплення неінфікованих дітей і дорослих, якщо лікар впевнений, що оточення здорове», – розповів Юрій Гамазін.

Як повідомлялось раніше, в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявила: МОЗ до кінця тижня підготує документи для скликання спеціальної комісії щодо розгляду питання необхідності оголошення епідемії кору в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 16:31 :02