live

Через субсидії держава робить людей залежними, – Іллєнко

ZIK

У нинішній ситуації в українців просто немає вибору, і вони мусять отримувати субсидії. Оскільки інакше половина населення країни повністю припинить сплачувати комунальні послуги.

На цьому наголосив народний депутат України Андрій Іллєнко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат зауважив, що кількість субсидіантів порівняно з попереднім роком суттєво зменшилася. Але це не означає, що чверть населення країни за рік стала краще жити і більше заробляти.

«У такій ситуації потрібно дивитися в корінь проблеми, а це завищена монопольна ціна на газ, яка є наслідком олігархічної системи в Україні. А тому починати потрібно з демонополізації та очищення енергетичного сектору від корупції. Зараз же людей штучно роблять залежними від держави, завищуючи ціни. Відтак, у влади з’являється безліч додаткових механізмів для контролю громадян», – підкреслив Андрій Іллєнко.

Очевидно, додає політик, що в держави немає технічних можливостей перевірити 6,5 мільйона домогосподарств. Але постійно проводитимуть вибіркові перевірки з метою поступового зменшення кількості отримувачів субсидій, що прописано в меморандумі з МВФ.

«Незважаючи на те, будуть субсидії монетизовані чи ні, в результаті ці гроші все одно підуть олігархічним структурами. «Нафтогаз» ставить у формулу ціни космічну рентабельність. Але це державна, а не комерційна компанія, завдання якої відстоювати державні інтереси, а зокрема й інтереси громадян, а не займатися комерцією. До того ж, монетизація проводиться впритул до виборів, що є очевидним елементом політичної кампанії», – вважає Андрій Іллєнко.

Як повідомляли, субсидія в результаті монетизації стане соціальною виплатою, і з 1 березня пенсіонери почнуть отримувати її одночасно з пенсією. Loading...
Loading...
Loading...