Новини » Політика 24 січня, 2019, 12:11
Чаплига: Ймовірно, Медведчук братиме участь в обміні моряків
ZIK
ZIK

Деякі російські політики заявляють, що їхня країна готова обміняти українських полонених моряків. Посередником у цьому процесі міг би стати Медведчук. Для цього вже є підписаний відповідний указ Президента України.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» сказав політичний консультант Михайло Чаплига.

«Правосуддя в Росії — це велика таємниця і свавілля. Вчора на одному із польських сайтів я прочитав коментар депутата Думи, де він зазначив, що РФ розглядає можливість обміну полоненими. Для мене це був позитивний знак», — зазначає експерт.

Він наголошує: росіяни готові на обмін полоненими, але тільки після завершення суду першої інстанції.

«Росії важливо показати, що у них є правова система. Адже якщо вони просто так повернуть людей, то статус моряків виглядатиме незрозумілим. Ба, більше! Самі підтвердять, що чинять свавілля», — каже політичний консультант.

Для того, аби обміняти наших полонених, потрібно залучити людину, яка була б готовою вирішити це питання, зазначає Михайло Чаплига.

«З точки зору РФ, Медведчук може вести ці перемовини. Крім того, є указ Президента України, у якому Медведчука призначають таким посередником», — підкреслює експерт.

Україна хоче забрати своїх людей через визнання їх військовополоненими, наголошує політичний консультант.

«На жаль, поки що я не бачив реального документального підтвердження статусу військовополонених. Про цю необхідність говорили адвокати, юристи, самі моряки. Та російська «Феміда» цього визнавати категорично не хоче. Навіть, якби вони ув’язнили марсіанів і ті, сказали, що прибульці — вплив на правосуддя Росії був би нульовим», — каже Михайло Чаплига.

З одного боку, тиск на Росію — правильний шлях, та з іншого — варто вести непублічні перемовини, можливо, між двома президентами, звертає увагу експерт.

До слова, нагадаємо, раніше журналіст Юрій Луканов заявив, що доля українських моряків залежить тільки від Путіна.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 04:04 :37