Новини » Економіка 23 січня, 2019, 14:15
Зараз глобальний борг перевищив показники 2008 року, – економічний форум в Давосі
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Долари США. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Глобальне боргове навантаження знаходиться на більш високих рівнях, ніж до світової фінансової кризи 2008 року, і становить близько 225% ВВП.

Про це заявили учасники панелі «Переосмислення світового фінансового ризику» на форумі в Давосі, передає «Дзеркало Тижня».

За їх даними, в світі накопичилося 247 трильйонів доларів боргу, зокрема 63 трильйони доларів, взятих центральними урядами.

Заступник голови Комісії з регулювання цінних паперів Китаю Фан Сінхай сказав, що китайська економіка сповільниться цього року, але це не стане крахом. У цьому році зростання, ймовірно, становитиме 6%.

Рей Даліо, засновник американської інвестиційної компанії Bridgewater Associates, зазначив, що є розумний шанс, що грошово-кредитна політика стане простішою.

«Протягом певного періоду часу важливим є зростання продуктивності. Існує короткостроковий і довгостроковий борговий цикл. Це структура, на яку Bridgewater Associates дивиться при інвестуванні», – сказав Даліо.

Він вважає, що є реальна проблема з точки зору кількості боргів, які США повинні будуть продати решті світу в найближчі кілька років.

«Хто збирається купити цю суму боргу? Це буде проблемою. Нормальною еволюцією буде глобалізація», – зазначив Даліо.

«За останні 40 років в Китаї не було значної фінансової кризи. Як це вдалося? У нас дуже спадний підхід до управління фінансовими ризиками. Центральний уряд постійно підтримує зв’язок з фінансовим сектором. Якщо ризики накопичуються, втручається уряд. Якщо виникають коливання, ми швидко рухаємося, щоб стримати ризик, щоб він не поширювався на всю систему», – сказав Фан Сінхай.

«Саме так нам вдалося вирости, не наражаючись на великий фінансовий ризик. Там є урок, на який повинна поглянути решта світу», – додав він.

Нагадаємо, Порошенко проведе у Давосі засідання Національної інвестиційної ради.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:04 :31