Новини » Суспільство 23 січня, 2019, 21:05
Всесвітня рада церков у період холодної війни виконувала роль другої ООН, – Філарет
ZIK
ZIK

Церква зробила великий внесок задля примирення між Радянським Союзом і соціалістичними країнами, з одного боку, та США й західними країнами – з іншого.

Про це заявив предстоятель УПЦ КП у 1992-2018 роках Філарет на Урочистій академії з нагоди свого 90-річчя, що транслював телеканал ZIK.

Наголошуючи на ролі церкви у різні періоди історії, патріарх Філарет зауважив, що саме в час холодної війни церкву залучали як силу, здатну примирити ворожі табори.

«Всесвітня рада церков зовнішньо займалася єдністю всіх християн, щоб створити одну Христову церкву. Але фактично Рада була другою Організацією об’єднаних націй, адже на її засіданнях обговорювались ті ж питання, що і в ООН», – підкреслив Філарет.

Патріарх пригадує, що старі архієреї були непридатні для роботи в такій організації, і тому митрополит Никодим переконав КДБ, що до Всесвітньої організації церков потрібно рекомендувати саме Філарета.

«Церква зробила великий внесок примирення між Радянським Союзом і соціалістичними країнами, з одного боку, та США й західними країнами – з іншого. Я працював у комісії з міжнародних справ, і мене нагородили за миротворчу діяльність і з боку Радянського Союзу, і з боку США», – зазначив патріарх Філарет.

Нагадаємо, сьогодні, 23 січня 2019 року, виповнилося 90 років від дня народження Святійшого патріарха Філарета.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 04:46 :12