Новини » Політика 23 січня, 2019, 16:33
У ПАРЄ планують визнати українських моряків військовополоненими, – ЗМІ
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV
Полонені українські моряки в Лефортовському суді Москви. Фото: EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Представники української делегації та низки інших держав внесли поправку до резолюції щодо Азову про визнання за українськими моряками статусу військовополонених.

Текст поправки, зареєстрованої у секретаріаті ПАРЄ, є у розпорядженні «Європейської правди».

Як пише видання, пропонується внести до тексту резолюції фразу про те, що медична, консульська та юридична допомога має надаватися їм «як для військовополонених, як передбачено відповідними нормами міжнародного права».

У разі ухвалення цієї поправки резолюція ПАРЄ стане першим міжнародним визнанням статусу військовополонених за екіпажем захоплених росіянами українських військових кораблів.

«Формулювання поправки було узгоджене з українськими дипломатами та з російським адвокатом затриманих українців Ніколаєм Полозовим», – повідомив у коментарі ЄвроПравді депутат Олексій Гончаренко, який є першим автором поправки.

Полозов, який перебуває у Страсбурзі, підтвердив юридичну важливість цього визнання.

«Треба називати речі своїми іменами. Військовополонених – військовополоненими, військові дії – військовими діями, а країну-агресора – агресором. Резолюція, якщо буду ухвалена у цьому вигляді, вперше назве речі своїми іменами. І якщо цього не зробити – Кремль піде далі», – уточнив юрист.

Сестра одного з полонених, капітана 2 рангу Дениса Гриценка, Ольга Гриценко, повідомила ЄП про призначену на середу зустріч у Страсбурзі з доповідачем по «азовській резолюції», німецьким депутатом Андреасом Ніком, під час якої вона спробує переконати політика у потребі підтримати цю поправку.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи у четвер проведе дебати зі схваленням резолюції про наслідки морської агресії Росії проти України. Розгляд питання у форматі «термінових дебатів» відбудеться у першій половині дня.

Раніше Бюро ПАРЄ пом’якшило формулювання і відмовилося від згадок про «зрив мирного процесу» у назві майбутнього рішення асамблеї – документ матиме назву «Зростання напруження навколо Азову та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 00:44 :02