Новини » Економіка 23 січня, 2019, 16:03
У 2019 році передбачено п’ять перерахунків пенсійних виплат, – Галина Недзельська
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська. Фото: Микола Тис/ZIK
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська. Фото: Микола Тис/ZIK

У Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області сьогодні, 23 січня, розповіли про підвищення пенсійних виплат у 2019 році, зокрема, про перерахунки пенсій у 2019 році та виплату пенсій пенсіонерам силових структур. На Львівщині зараз є 691 000 пенсіонерів, з них 660 000 – отримують пенсію за звичайним страховим законом, 31 000 – за військовим законом. Середній розмір пенсійних виплат упродовж минулого року збільшився на 159 грн.

Про це сказала начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Галина Недзельська.

«У 2018 році було п’ять видів перерахунків пенсій, відтак, середній розмір пенсійної виплати у Львівській області збільшився на 159 грн. У 2019 році також передбачено п’ять перерахунків пенсій. З 1 січня було вже проведено перерахунок пенсій особам, які досягли 65 років і мають страховий стаж: жінки – не менше 30 років, чоловіки – 35 років. В таких осіб сума пенсійної виплати має бути не меншою, ніж 40 % мінімальної заробітної плати (розмір мінімальної заробітної плати зараз становить 4173 грн – ред), – 1669 грн», – розповіла Галина Недзельська.

Також вона повідомила, що з 1 березня буде проведено індексацію пенсійних виплат на коефіцієнт, що дорівнює 50% зростання індексу споживчих цін та 50% росту середньої заробітної плати. В середньому сума пенсійної виплати у березні збільшиться на 17%. Близько 550 тисячам пенсіонерів буде проведено перерахунок.

З 1 квітня планують провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам. Особам, які після призначення пенсії або після попередньо проведенного перерахунку пропрацювали не менше, ніж 24 місяці, і мають страховий стаж, буде автоматично проведено перерахунок пенсії.

З 1 липня 2019 року передбачається перерахунок пенсії у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого Законом «Про державний бюджет» на 2019 рік.

Збільшиться мінімальна пенсія шахтарям – вона має бути не меншою, ніж три прожиткових мінімуми для осіб, які втратили працездатність. Зростання з 1 липня становитиме 201 грн.

Також зростуть мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни, внаслідок аварії на ЧАЕС, учасникам бойових дій. Підвищення будуть різні через різні розміри мінімальних пенсійних виплат. Зросте мінімальна пенсія за віком для непрацюючих громадян – з 1497 грн до 1564 грн.

Підвищиться мінімальна пенсія у разі втрати годувальника з числа осіб військовослужбовців – не меншим, ніж два розміри прожиткового мінімуму.

«Минулого року було розпочато масштабний перерахунок «військових» пенсіонерів, і він продовжується цього року. Для пенсіонерів 11 силових відомств проводиться перерахунок пенсій у розмірі 75% суми підвищеної пенсії у 2018 році, тобто розмір пенсії зросте на 25%. А з січня 2020 року пенсія «військових» пенсіонерів зросте на 100%», – повідомила заступник начальника головного управління, начальник управління обслуговування громадян Руслана Іванкова.

Всього на Львівщині пенсіонерів військовослужбовців є понад 31 000.

Руслана Іванкова нагадала, що зараз змінюються вимоги до страхового стажу, який надає право на призначення пенсії за віком. Якщо у 2018 році необхідний страховий стаж становив 25 років, то у 2019 році – 26 років. Щороку страховий стаж зростатиме по одному року і до 2028 року необхідний страховий стаж для жінок і чоловіків становитиме 35 років.

«Розмір пенсії обчислюється залежно від наявності страхового стажу і розміру заробітної плати. Заробітна плата береться за період, який є у Пенсійному фонді – з липня 2000 року. За бажанням, особа може подати довідку про заробітну плату за будь-який інший період – 60 календарних місяців підряд. Якщо особа самотужки не зможе подати цих документів, вона може звернутися із заявою до органів Пенсійного фонду за місцем проживання і їй нададуть допомогу в отриманні документів. Якщо в особи виникають сумніви у правильному обчисленні та розмірі пенсійної виплати, вона також може звернутися до працівників Пенсійного фонду за допомогою», – зазначила Руслана Іванкова.

Органи Пенсійного фонду інформують пенсіонерів через онлайн-сервіси: веб-сайт, особистий кабінет, смс-інформування.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-24 05:58 :57